VB-SELEJTEZŐK

Harmadik helyet ért a nyögvenyelős magyar siker

A magyar csapat láthatóan nem heverte még ki a hollandiai blamázst (MTI Fotó: Koszticsák Szilárd)

Magyarország válogatottja a harmadik helyen zárta a világbajnoki selejtezősorozatot a D csoportban. A magyar csapat láthatóan nem heverte még ki a hollandiai blamázst, gyengén, ötlettelenül játszott, s az volt a szerencse, hogy Andorra révén Európa leggyöngébb válogatottját látta vendégül. Jól mutatja, hogy milyen sok volt a hiba a magyar csapatnál, hogy a tétmeccsen 2010 szeptembere óta gólképtelen miniállam csak azért nem talált be, mert Király Gábor kétszer-háromszor is bravúrosan védett.

A mérkőzés első félideje magyar nyomással indult, de ez eredménytelen volt, és mindössze tíz-egynéhány percig tartott, így nem csoda, hogy gól nélküli döntetlennel mentek pihenőre a csapatok. A második félidőben aztán csak sikerült megtörni az elfáradó, koncentrációjukat vesztő andorraiakat, és a zentai származású Nemanja Nikolić fejesével – a Videoton csatárának első válogatott góljával – Magyarország megszerezte a vezetést az 51. percben. A tíz emberrel védekező vendégek nem hagyták kitömni magukat, de azért Lima révén besegítettek, öngóllal született meg a 2:0-s végeredmény a 71. percben.

A csoportból már korábban továbbjutó Hollandia Törökországban is nyert, és kikaparta a gesztenyét Romániának, amely az Észtország elleni hazai 2:0-val feljött a csoport 2. helyére, és készülhet a pótselejtezőkre.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Magyarország–Andorra 2:0 (0:0)

Budapest, Puskás Ferenc Stadion, 4000 néző. Játékvezető: Daniel Stefanski (lengyel). Gólszerzők: Nikolić 51., Lima 77. – öngól,

Magyarország: Király, Vanczák, Lipták (Korcsmár, 46.), Mészáros, Devecseri (Varga, 46.), Stieber, Elek, Koman, Dzsudzsák, Nikolić, Szalai (Németh, 76.). Megbízott szövetségi kapitány: Csábi József.

Andorra: Ferran Pol, San Nicolas, Sonejee, E. García, Lima, Martínez, Vieira, Peppe (Vieira, 80.), Riera (Moreira, 63.), Lorenzo (Clemente, 87.), M. García. Szövetségi kapitány: Koldo Álvarez.

D csoport: Magyarország–Andorra 2:0 (Nikolić 51., Lima 77. – öngól), Románia–Észtország 2:0 (Marica 30., 81. – az elsőt 11-esből, Törökország–Hollandia 0:2 (Robben 8., Sneijder 47.).

1. Hollandia 10 9 1 0 34:5 28

2. Románia 10 6 1 3 19:12 19

3. Magyarország 10 5 2 3 21:20 17

4. Törökország 10 5 1 4 16:9 16

5. Észtország 10 2 1 7 6:20 7

6. Andorra 10 0 0 10 0:30 0