2024. március 19., kedd

Fognini következik

A naprakész ranglistán, amelyen már levonták a tavalyi sanghaji pontokat, Novak Đokovićnak 1040 pontos hátránya van Rafael Nadallal szemben. A szerb ugyanis címvédő, míg a spanyol tavaly ilyenkor a sérülése miatti kényszerszabadságon volt, így csak nyerhet, és semmit sem veszíthet. Novak tegnap ideiglenesen 1000 pont alá szorította a lemaradást, mert harmadszor is könnyen győzte le a spanyol Marcel Granollerst, akinek csak két-két játékot és break-alkalmat nyújtott. Đoković a nyolcaddöntőben pályafutása során hetedszer kerül össze az olasz Fabio Fogninival, akit eddig rendre vert, így az idén Indian Wellsben és Monte Carlóban is. Érdekes, hogy először négy éve éppen Sanghajban játszottak, s a 2. forduló meccsén Đoković 6:3, 6:1-re nyert.

Magabiztos győzelmet aratott az US Open óta először fellépő Roger Federer, akinek a francia Gael Monfils elleni mai meccse igazi csemegének ígérkezik, s győzött még Del Potro, Berdych és Tsonga is, míg Nadal az ukrán Alekszandr Dolgopolovval a nap utolsó meccsét vívta.

Ana Ivanović a középszerűnél valamivel jobb teljesítménnyel jutott a linzi 2. fordulóba a belga Yanine Wickmayer legyőzése révén. A volt világelső szerb szerencséjére a belga formája az utóbbi hónapokban hanyatlóban van, így Ivanović az este a 33 éves olasz veterán Francesca Schiavonével játszhatott a negyeddöntőért. Eddigi négy meccsükön Ivanović mindig legyőzte az olaszt, közös bennük, hogy mindketten egy nagy tornát nyertek, s egyformán a Roland Garroson okoztak egy esetben kellemes meglepetést.

Aleksandra Krunić nem használta ki az alkalmat, és nem jutott a linzi 2. fordulóba, noha esélyesebbnek számított az ukrán Marina Zanevska ellen. Krunić az első játszmában 5:3-ra vezetett, majd négy játékot veszített zsinórban. A második játszmában a papírforma szerint alakult az eredmény, a harmadikat azonban Krunić ismét egy négyjátékos ajándékkal kezdte, amit utóbb már nem tudott ledolgozni, így az öt hónappal fiatalabb Zanevska jutott tovább.

A budapesti ITF-tornán Filip Krajinović váratlanul nehezen nyert három játszmában a lengyel Blazej Koniusz ellen, és bejutott a negyeddöntőbe. Jól rajtolt a harmadik athéni tornáján is a 18 éves Nikola Milojević, aki könnyen, két játszmában búcsúztatta a brit Banasikot.