VÍZILABDA

Biztató rajt

Magyarország és Szerbia is sikerrel rajtoltak Szombathelyen az U20-as vízilabda-világbajnokságon. A magyar csapat az 1. fordulóban Manhercz öt találatával mért súlyos vereséget Kolumbiára, a szerb csapatnak a dél-afrikaiak feletti fölényes diadalából pedig Mandić vette ki a részét öt góllal. Szerbia a 2. fordulóban Brazíliát már nehezebben győzte le. Három negyed után 5:5 volt az eredmény, az utolsó 8 percben azonban hat válaszolatlan szerb találat született. Szerbia ma Üzbegisztánnal játszik, Magyarország az este Olaszországgal rangadózott, ma pedig Kanadával zárja a csoportküzdelmeket.

A legjobb a végére

A Zenta játékosai az idényzáró fordulóra tartogatták a legjobb játékukat, s egy színvonalas mérkőzésen legyőzték a II. liga északi csoportjának győztesét, a valjevói Valist. A mérkőzés a harmadik negyed derekán vett fordulatot, amikor a vendégek 5:3-ra vezettek. Ekkor mintha megtáltosodtak volna a Tisza-parti fiúk, akik a kemény, de sportszerű védekezés mellett ügyesen használták ki az emberelőnyöket, támadásban több ötletes megoldás jött be nekik, és zsinórban négy gólt dobva megfordították az eredményt. A java aztán csak utolsó negyedre következett, mert a hazaiak valósággal „széttüzelték” a valjevói kaput, a bajnok egyszerűen nem tudott mit kezdeni a két Szabóval, Babinnal és Klinovszkival, azzal, hogy centerben Híres többször is alaposan kibabrált ellenfelével.

Zenta: Zenta–Valis 13:8 (3:3, 0:0, 4:3, 6:2)

Népkerti medence, 250 néző, vezették: Jovanović és Knežević (Újvidék).

Zenta: Locki, Babin 3, Boros, Szabó I. 3, Király, Híres 1, Molnár, Baricsek, Klinovszki 1, Józsa Sz., Szabó Sz. 5, Józsa D., Nemes.

Valis: Milošević, Pivić, Golouskoković, M. Đurđević, Rakić 1, Pavlović, Mijat Mijatović, Miloš Mijatović 1, Ranđić 5, Panić, Velimirović 1, A. Đurđević.

Az 13. forduló eredményei, észak: Taš–Valis ’93 15:2, Dorćol–Zenta 20:11, Polet–Stari grad 4:13, a Valis szabad volt. 14. forduló: Zenta–Valis 13:8, Stari grad–Dorćol 11:9, Valis ’93–Polet 13:7, a Taš szabad volt.

0

Dél, 13. forduló: Rasina–Vrnajčka Banja 9:9, Kralejvo–Paraćin 18:9, Jezero–Dubočica 7:4, a Goč szabad volt. 14. forduló: Paraćin–Goč 5:0 (k. n.), Dubočica–Kraljevo 1:18, Vrnjačka Banja–Jerezo 5:10, a Rasina szabad volt. A végső sorrend: Kraljevo 34, Jezero 31, Paraćin 18, Rasina 16, Vrnajčka Banja 11, Dubočica 7, Goč 2 pont. Megjegyzés: a Goč az anyagiak hiánya miatt az utolsó forduló előtt jelezte kilépését a ligából.

A négyes döntőt szombaton és vasárnap Fehértemplomon rendezik meg, a résztvevők a Valis, a Taš, a Kraljevo és Jezero.