Nem bízták a véletlenre: Olimpia–Hajduk 14:1!

TISZA MENTI LIGA

Tóthfalu: Olimpia–Hajduk 14:1 (6:0)

Tóthfalusi pálya, 200 néző, vezette: Trbović (Törökkanizsa). Góllövők: Soós a 3., a 29., a 30., a 71.,Tóth a 18., a 28., az 52., az 56., Andruskó a 70., a 73., a 88., ifj. Csanádi a 40., a 60., Mačkaški a 77., illetve Trolić a 75. percben.

Olimpia: Gecső, Koszorús (Kolić), Szabó, id. Csanádi (Andruskó), Kollár, Rúzsa, Teslić, ifj. Csanádi, Fehér (Mačkaški), Tóth, Soós.

Hajduk: Radaković, Brkljac, Knežević, Papp, Becović, Banjac, Živlak, Nikolin, Vukmirović, Trolić, Tatić.

Az utolsó forduló előtt egyszerű volt a képlet: ha a tóthfalusiak győznek, akkor megszerzik a klub történetének első bajnoki címét, ha azonban pontot vagy pontokat veszítenek, akkor a Sloga–Tisza mérkőzés végeredményétől függött volna a bajnoki cím sorsa. Nos, az Olimpia fiatal labdarúgói nem bíztak semmit a véletlenre, és már az első félidőben eldöntötték a mérkőzés és egyben a bajnoki cím sorsát is. A mindössze tizenegy emberrel megérkező vendégcsapat az utolsó félórát emberhátrányban volt kénytelen lejátszani, 8:1-es állásnál ugyanis az egyik podlokányi játékos sérülés miatt elhagyta a pályát. Az újdonsült bajnokcsapat egyébként június 30-án mérkőzik meg a ligaválogatottal, a revümérkőzés 18 órakor kezdődik a tóthfalusi pályán.

Orom: Šampion–Jedinstvo 1:4 (1:0)

Oromi pálya, 50 néző, vezette: Živlak (Törökkanizsa). Góllövők: Balgó a 31., illetve Šormaz az 54., a 84., Knežević a 78., Rankov a 82. percben.

Šampion: Krizsán (Losonc), Úri, Apró, Kálmán, Faragó, Bíró (Bata), Balgó, Vajda, Vólenter, Krajnović, Bohata (Bagi).

Jedinstvo: Sodić, Majer, Kalmár, Brzak, Juhász, Szecsei, Pejin, Knežević, Rankov, Šormaz, Milanov.

Vendéghelyzetekkel kezdődött a találkozó, az első percekben Rankov két nagy lehetőséget is kihagyott, majd a túloldalon Bohata fejesét védte a kapus, kicsivel később pedig Krajnović ajtó-ablak helyzetben fölé emelt. Félórai játék után a hazaiak jutottak vezetéshez: Balgó egy kipattanó labdát 18 méterről lőtt a jobb alsó sarokba. A fordulás után nagyot változott a játék képe, a vendégek egyenlítő találata után már gyakorlatilag egy csapat volt a pályán, a Jedinstvo játékosai szinte tetszés szerint alakították ki a helyzeteket, és lőtték a gólokat. A mérkőzés legszebb találatát a 84. percben láthatták a nézők, amikor a végig nagy kedvvel játszó Šormaz 25 méterről kilőtte a jobb felső sarkot.

A 18. forduló: Šampion–Jedinstvo 1:4, Sloga–Tisza 7:0, Graničar–Slavija 0:1, Olimpia–Hajduk 14:1.

SZABADKAI LIGA

Szabadka: Elektrovojvodina–Solid 6:2 (1:0)

Solid-pálya, 80 néző, vezette: Blagojević (Kelebia). Góllövők: Orlovac a 14., Matošić Ž. az 54., a 86., Péter a 67. és a 77., Paunković a 87., illetve Hadžimušović az 51. és Janjatović a 76. percben.

Elektrovojvodina: Prole, Veselji, Mrdaković, Nagy, Orlovac, Matošić Ž., Takács, Ivić, Mićić (Paunković), Vulikić, Péter.

Solid: Crnojević, Božović (Zsoldos), Injac, Damjanović (Hadžimušović), Tutić (Kojić), Vidakov, Šešić, Vukasović, Janjatović, Brkić, Karadžić.

A szomszédok rangadóján sokhelyzetes, gólokban gazdag mérkőzést láthatott a szépszámú közönség. Az első játékrész taktikai csatát hozott, egy találttal: a 14. percben Orlovac 20 méterről talált a Solid kapujába. A második félidőben a vendégek cserékkel erősítették támadó játékukat, aminek meg is lett az eredménye: egy 25 méteres szabadrúgásból kiegyenlítettek. Nem sokáig örülhettek az eredmény egalizálásának, mert pár perc múlva újból a hazaiaknál volt az előny, sőt a gyors csatáraik, kihasználva vendégvédelem föllazulását, a 67. percben kétgólosra növelték vezetésüket. Janjatovićnak egy szöglet utáni fejessel sikerült még szépítenie, de ezután szinte csak egy csapat volt a pályán. A villanytelep csapata számtalan szép és gyors akciót vezetett, melyekből hármat ki is használtak, így beállítva a 6:2-es végeredményt.

A 26. forduló: Zrinjski 1932–Udarnik 1:0, Poljoprivrednik–Đurđin 6:1, Dušan Silni–Žednik 1:1, Mala Bosna–Hajduk 2:1, Bácska 1901 B–Bratstvo 2:1, Elektrovojvodina–Solid 6:2, Subotica–Lokomotiva 3:0.

Csonoplya: Sloga–Mladost (A) 1:0 (0:0)

Sloga-pálya, 100 néző, vezette: Merdanović (Militics). Góllövő: Svetićanin az 55. percben.

Sloga: Beretić, Dodik, Vidović, Svetićanin, Svilar, Kovács, Rebić, Sekulić, Sadovski, Bakić, Lovrić.

Mladost (A): Vujin, Atanasković, Mandarić, Čomić, Radaković, Oželjgović, Bursač (Janó), Basarić, Đumić (Medić), Lukić, Uzelac.

A hazaiak számára csak a győzelem jelentette a ligában maradást. Ezt sikerült is nagy nehezen megvalósítaniuk egy ellenakcióból.

Sztapár: Hajduk–Mladost (V) 3:1 (1:1)

Hajduk-pálya, 100 néző, vezette: Vejinović (Apatin). Góllövők: Tešić a 27., Lazendić a 69. (11-esből), Jusufi a 88., Holovati a 29. percben.

Hajduk: Mrđenović, Volić, Tešić, Benčić, Pekez, Nagy, Komazec (Lazendić), Jusufi (Pavlović), Jovanović, Milić, Divjak.

Mladost (V): Šćepanović, Jerković, Sobek, Lackó, Arsenić, Grdinić, Holovati, Kolić, Martinović, Rabrenović, Hrnčar.

Mindkét fél számára csak a teljes zsákmány megszerzése volt elfogadható, így nagyon ideges légkörben zajlott le az összecsapás, amely végül is a hazaiak megérdemelt sikerével zárult.

A 30. forduló: Kordun–Graničar (G) 1:0, Polet–Kula 0:3, Sloga–Mladost (A) 1:0, Hajduk–Mladost (V) 3:1, Radnički–Omladinac (B) 1:3, Zadrugar–Grančiar (R) 6:0, BSK–Borac 1:1, Prigrevica–Omladinac (D) 3:1.