A lányok megvédték bajnoki címüket

A Spartacus női labdarúgói zsinórban harmadszor szerezték meg az országos bajnoki címet. Az I. liga utolsó fordulójában a szabadkai együttes Belgrádban, Nikolić 2, Čanković, Ilić és Enganamouit góljaival 5:0-ás győzelmet aratott a LASK Crvena zvezda otthonában. A Spartacus 18 győzelemmel, 1 döntetlennel és 1 vereséggel (azt is papíron, a LASK C. zvezda ellen), 55 ponttal végzett az élen, a 49 pontos kruševáci Napredak előtt, majd a LASK C. zvezda és a niši Mašinac következik 47-47, a Požarevac 32, a Jagodina 26, a Törökbecse 18, a knjaževáci Nives 14, a zimonyi Sloga 12, leskováci Lemind Lavice 11, a Šabac 6 pontot gyűjtött, a borčai BSK pedig már korábban kilépett a versenyből.

A Spartacus súlyemelői öt arany és egy ezüstérmet nyertek Inđiján, a 14 klub 64 súlyemelőjének részvételével megtartott egyéni országos bajnokságon. A szabadkaiak dominanciájáról tanúskodik, hogy a nyolc súlycsoportból négyben országos bajnoki címet szereztek. Aranyérmet Lukács Brigitta (69 kg, 61+76, 137 kg), Dejan Peić Tukuljac (69 kg, 102+122, 224 kg), Rozsnyik Ervin (77 kg, 120+153, 273 kg) és Kajdócsi Tamás (105 kg, 136+167, 303 kg) nyert, a dobogó második fokán pedig Polacsek Márió (69 kg, 101+118, 219 kg) végzett. Árokszállási Ervin (94 kg, 90+125, 215 kg) a 4., Kanizsai Áron (77 kg, 90+113, 203 kg) az 5., Miloš Kodžo (105 kg, 80+95, 175 kg) szintén az 5., Varga Dávid (62 kg, 37+50, 87 kg) pedig a 6. helyen végzett. Kajdócsi Tamás három országos csúcsot állított fel az idősebb juniorok 105 kg-os súlycsoportjában. Az új rekord ezentúl szakításban 136 –, lökésben 167 –, olimpiai biatlonban pedig 303 kg. Lukács Brigitta lökésben, 76 kg-mal ért el új rekordot a nők 69 kg-os kategóriájában. A szabadkai súlyemelők rövid pihenőre vonulnak, majd folytatják a felkészülést a soron következő nemzetközi versenyekre.

A Spartacus úszói öt aranyat nyertek Radovljiciben, Szlovénia nyílt bajnokságán, melyen az olasz, finn és szerbiai klubok mellett a fehérorosz felnőtt és a szerbiai junior válogatott is medencébe szállt. A Spartacust ketten, Barna Andrej és Hunyadi Filip képviselték, előbbi négy aranyat (50, 100, 200 és 400 gyors), utóbbi pedig egy alkalommal, 200 pillangón, állhatott a dobogó legfelső fokára. A Spartacus legfiatalabb versenyzői Rijekán, a Sveti Vid elnevezésű nemzetközi viadalon vettek részt, melyen Horvátország, Szlovénia, Olaszország és Szerbia legfiatalabb (2001-ben és 2002-ben) úszói szálltak medencébe. A Spartacust Iva Kujundžić, Birkás Tamara, Tea Skenderović, Sara Evetović, Dér Teodóra, Borislav Fermanović, Nemanja Radanović, Filip Lipaić, Veljko Tutić, Novak Savić (utóbbi a Vajdasági Úszó-szövetség színeiben indult) képviselte, akik ezen a versenyen rengeteg tapasztalatot gyűjtöttek, amit a későbbiek során sikerrel hasznosíthatnak.

A Palics evezősei egy arany és két ezüstöt szereztek Csúrogon, a szerbiai ifjúsági liga második regattáján. Aranyérmet nyert az Ana Miković, Milica Stanbolija összeállítású pionír kétpárevezős egység, a Purucki Emese, Patyi Emma (serdülő kétpár) és az Aleksandra Zubelić, Nina Zubelić alkotta pionír kétpárevezős egység pedig a dobogó második fokán végzett. Ágoston Roland és Patyi Gábor (serdülő kétpár) a 4., Bajári Viktor (pionír egypár) pedig az 5. helyen végzett. A palicsi evezősök legközelebb június 22-én Titelen szállnak vízre, ahol a szerbiai kupa harmadik regattáját tartják.

A Szerb Ultramaraton-szövetség és a palicsi Paligo Palus Ultramaratonklub tagjai résztvettek az UltraBalaton elnevezésű, 212 km hosszúságú Balaton körüli versenyen. Egyéniben Igor Vojnić Zelić másodszor, Jankovics Attila pedig első alkalommal futotta le a 212 km-es távot, idejük 30 óra 12 perc. A Csipet csapat (Aleksandra Gojković, Boris Milodanović, Dulity Éva, Jurcsek Flóra, Balley Ingrid, Nemanja Čurčić, Firic Dávid) nevű héttagú váltó 16 óra 39 perces idővel bronzérmet szerzett, a Paligó lányok névre keresztelt kéttagú női váltó (Madarász Puskás Karolina, Koncz Toldi Marianna) pedig 22 óra 10 perc alatt teljesítette a távot, ami a 4. helyre volt elég. A palicsi Trón Atlétikai és Szabadidősportklub váltóban (Sonja Vojnić Zelić, Suzana Kovačević, Sandra Mačković, Mirko Dubovečak, Véró János, Bogdan Trbojević, Teleki György, Teleki Tamás, Sebastian Ludaić) indult a Balaton körüli versenyen és 17 óra 3 perces idővel teljesítette a 212 km-t.

Szombaton Kraljevón tartották a szerbiai kerékpáros liga újabb futamát. A felnőttek között Kasza Gábor az ötven körös versenyt a 9. helyen fejezte be, s a tavalyi eredményei alapján kiharcolta a Földközi-tengeri játékokon való részvételt. A juniorok szintén 50 km-t hajtottak, a szabadkaiak közül Milan Dragojević a 2. helyen ért célba, összesítésben pedig feltört az 1. helyre, Boris Kopunović a 13., Stefan Dobrić pedig a 16. lett a Kraljevó központjában megtartott versenyen. A juniorok csapatban bronzérmet szereztek ezen a versenyen. A serdülők harminc körös versenyén Dario Nimčević a 2., Dimitrije Đolai Žarković a 4., Radivoj Uvalić a 27. helyen végzett, csapatban pedig a serdülők a 3. helyen végeztek. A fiatalabb serdülők húsz körös viadalában Kulcsár Dávid a 6. helyen ért célba. A következő futamot június 16-án Šiden tartják.