A Sloga egy pontra az Olimpiától

TISZA MENTI LIGA

Nagy lehetőséget szalasztott el a 17. játéknapon az éllovas Olimpia gárdája, a tóthfalusiak ugyanis már az utolsó előtti fordulóban bebiztosíthatták volna a bajnoki címet. A kék-feketék azonban nagy meglepetésre kikaptak Oroszlámoson, így az első hely sorsa csak az utolsó fordulóban dől el, mivel a jó formában levő Sloga együttese egy pontra megközelítette az éllovast. Teslićék az utolsó játéknapon az alsóházban tanyázó podlokányi Hajdukot fogadják, és ha nyernek, akkor már nem kell figyelniük a Sloga–Tisza mérkőzés eredményére.

Podlokány: Hajduk–Šampion 3:3 (2:2)

Podlokányi pálya, 50 néző, vezette: Kevecsek (Gyála). Góllövők: Banjac a 10. és a 85., Petrović a 25., illetve Bohata a 20. és a 38., Vólenter a 71. percben.

Hajduk: D. Radaković, B. Radaković, Papp, Petrović, Njezić, Banjac, Živlak, Šećerov, Nikolin, Trolić, Tatić.

Šampion: Losonc, Szűcs, Apró, Bohata, Faragó, Úri, Bíró, Kálmán, Vólenter, Balgó, Bagi.

Mozgalmas, gólokban gazdag mérkőzést láthattak a podlokányi focibarátok, melyen a vendégek egészen az utolsó percekig vezettek, a 66. perctől emberhátrányban játszó hazai csapatnak azonban a végén egy tizenegyesgóllal sikerült kiegyenlítenie. A sokat bizonytalankodó gyálai játékvezető egyébként nem fukarkodott a büntetőkkel, Kevecsek a 90 perc alatt három tizenegyest is befújt, a hazaiak két alkalommal, az oromiak pedig egyszer lőhettek büntetőt.

A 17. forduló: Hajduk–Šampion 3:3, Slavija–Olimpia 1:0, Tromeđa–Graničar 0:5, Jedinstvo–Sloga 2:4.

5

A következő forduló: Šampion–Jedinstvo, Sloga–Tisa, Graničar–Slavija, Olimpia–Hajduk.

SZABADKAI LIGA

Visnyevác: Udarnik–Poljoprivrednik 2:2 (0:0)

Visnyeváci pálya, 50 néző, vezette: Vučković (Palics). Góllövők: Knežević az 50., Bíró az 53., illetve Sáfrány a 72., Vukmanov a 87. percben.

Udarnik: Lulić, Lazić (Futó), Baburek, Babić, Grbić, Stanić, Pajić, Prijić, Tomašević (Bíró), Knežević, Andrić.

Poljoprivrednik: Gabrić, Basić (Zubelić), Malagurski, Cvijan, Spanja, Vukmanov, Tikvicki, Simetić, Stojićević (Csóti), Sáfrány, Miler.

A tartalékos hazaiaknak nem sikerült a szezon utolsó hazai mérkőzését megnyerni az esélytelenebb békovaiak ellen. Az első félidőben a vendégek több helyzetet kihagytak, a legnagyobbat a beadás után Sáfrány puskázta el, négy méterről a kapu fölé lőtt. A félidőben Bíró beállásával feljavultak a hazaiak, és megszerezték a vezetést. Egy beadást visszafejeltek Kneževićhez, aki közelről a hálóba fejelt. Pár perccel később a nemrég beállt Bíró kapott egy nagyszerű labdát, és a vendégkapus mellett elgurítva megduplázta csapata előnyét. A vendégektől Sáfrány egy hosszú indítás után átemelve a kifutó hazai kapust csökkentette csapata hátrányát. Tikvicki kiállítása után már a zsebükben érezték a visnyeváciak a győzelmet, de egy magasan előrerúgott labdát egy pattanás után Vukmanov kapásból a hálóba lőtt, miközben a hazaiak lest reklamáltak ahelyett, hogy játszottak volna tovább. Így az utolsó pillanatokban kiengedték a győzelmet a kezükből.

Mérges: Bratstvo–Elektrovojvodina 0:6 (0:3)

Mérges, 20 néző, vezette Subotić (Visnyevác). Góllövők: Paunković a 25., Péter a 35., a 43. és a 68., Takács a 49. és Ivić a 74. percben.

Bratstvo: Buljovčić, Vuković, Sloboda, Serenče, Uzunović, Galambos (Ivić), Zolotić, Gilović, Krčelić, Sivić, Lazarević.

Elektrovojvodina: Prole, Rukavina, Mrdaković, Nagy, Orlovac, Takács, Péter, Mićić, Ivić, Kőrösi(Vulikić), Paunković.

Ezen a mérkőzésen a vendégcsapat mindenben felülmúlta a hazaiakat, és ha minden helyzetet kihasználnak, akár két számjegyű győzelmet is elkönyvelhettek volna. A mérkőzés már az első félidőben eldőlt, amikor a szabadkaiak gyors csatárai három gólt is összehoztak. A második játékrészben sok kihagyott helyzet mellett szintén három találatot ért el a villanytelep csapata, és így megérdemelt győzelmet aratott a gyenge napot kifogó mérgesiek felett.

A 25. forduló: Lokomotiva–Zrinjski 1932 1:3, Solid–Subotica 2:2, Bratstvo–Elektrovojvodina 0:6, Hajduk–Bácska 1901 B 3:0, Žednik–Mala Bosna 0:2, Đurđin–Dušan Silni 1:4, Udarnik–Poljoprivrednik 2:2.