2024. április 23., kedd

Nem botlott a Sloga Oromon

TISZA MENTI LIGA

Orom: Šampion–Sloga 0:3 (0:1)

Oromi pálya, 50 néző, vezette: Jaić (Csóka). Góllövők: Bauk a 30., Mihaljev a 48. és Višnjić a 78. percben.

Šampion: Krizsán, Bata, Bohata, Apró, Kálmán, Bíró, Balgó, Vólenter, Úri (Bagi), Faragó, F. Vajda (Krajnović).

Sloga: Militarov, Ikonić, Budovalčev, Sövényházi, Vastag, Mihaljev, Dimić, Nikolin, Bugarski, Bauk, Višnjić.

A vendégek esélyeshez méltóan kezdték a mérkőzést, a nagy lendülettel focizó tiszaszentmiklósiak előtt már az első öt percben két nagy lehetőség is adódott. A jobb erőállapotban lévő vendégegyüttes fél órai játék után szerezte meg a vezetést, egy gyors kontratámadás után Bauk lőtte ki a bal alsó sarkot. A folytatás első perceiben a kék mezesek másodszor is bevették a fiatal Krizsán kapuját, amivel gyakorlatilag el is döntötték a három pont sorsát. A bánáti gárda egyébként nagyobb arányban is nyerhetett volna, Nikolinék ugyanis a három gól mellett még ötször eltalálták a kapufát, illetve a felső lécet.

A 16. forduló: Šampion–Sloga 0:3, Olimpia–Tromeđa 10:0, Graničar–Tisza 4:2, Hajduk–Slavija 2:4, a Jedinstvo szabad volt.

5

A következő forduló: Hajduk–Šampion, Slavija–Olimpia, Tromeđa–Graničar, Jedinstvo–Sloga, a Tisza (P) szabad.

SZABADKAI LIGA

Szabadka: Elektrovojvodina–Hajduk 3:1-nél félbeszakadt a 63. percben

Solid-pálya, 30 néző, vezette Radić (Szabadka). Góllövők: Vörös a 8., Péter a 15. és Matošić Ž. az 59., illetve Žarković (11-esből) a 4. percben.

Elektrovojvodina: Prole, Mrdaković, Nagy, Veselji, Ž. Matošić, Orlovac, Péter, Ivić, Vulikić, Mićić, Vörös.

Hajduk: Vukotić, Savić, Vizin, Golubović, Katić, Marunić, Šafranj, Poljaković, Lazić, Kis Dadra, Žarković.

A vendégek az első támadásuk során egy túl szigorúan megítélt büntetőhöz jutottak, melyet Žarković biztos lábbal értékesített. A hazaiakat nem zavarta meg, hogy hamar hátrányba kerültek, és már a 8. percben egyenlítettek, amikor Veselji kitűnő ütemű átadását Vörös váltotta gólra. A találat után a szabadkai csapat tovább rohamozott, előbb még csak Veselji révén a felső lécet találták el, de a 16. percben már a vezetést is sikerült megszerezniük. Egy kapu előtti kavarodásból Péter talált be. A második játékrészben a villanytelep csapata visszaállt a saját kapuja elé, és gyors ellentámadásokkal próbálkozott. Egy ilyen végén Vörös ugrott ki a leshatárról, és önzetlenül kihagyhatatlan helyzetbe hozta Matošićot, aki nem is hibázott. A dušanovóiak nem értettek egyet a bírói ítélettel, és körbevéve a partjelzőt túl hevesen reklamáltak, melynek eredménye az lett, hogy a játékvezető két piros lapot is kiosztott a vendégjátékosoknak, majd egy párperces lökdösődés, vitatkozás, győzködés végén lefújta a mérkőzést.

A 24. forduló: Zrinjski 1932–Poljoprivdrednik 1:4, Dušan Silni–Udarnik 3:1, Mala Bosna–Đurđin 8:2, Bácska 1901 B–Žednik 1:0, Elektrovojvodina–Hajduk 3:0, Subotica–Bratstvo 9:0, Lokomotiva–Solid 1:1.

5

A következő forduló: Lokomotiva–Zrinjski 1932, Solid–Subotica, Bratstvo–Elektrovojvodina, Hajduk–Bácska 1901 B, Žednik–Mala Bosna, Đurđin–Dušan Silni, Udarnik–Poljovrivrednik

ZOMBORI LIGA

Bácsszentiván: Prigrevica–Graničar (R) 5:1 (1:0)

Prigrevica-pálya, 150 néző, vezette: Pančić (Bácsordas). Góllövők: D. Rakić a 16., Vuković a 71. és a 85., Smiđanić a 74., Paunović a 80., Cvetićanin a 90. percben.

Prigrevica: Tešić, Grljiva, Todorović, Ćuća (Knežević), Mračina, Jakovljević (Paunović), Marin, D. Rakić, Uzelac (Vuković), V. Rakić, Smiljanić.

Graničar: Đurđević, Vukaš (Žeželj), Mišković, Kožul, Olujić, Raduljčić (Dmitrović), Rakić, Gnjatović, Cvetićanin, Torbica, Bajai.

A listavezető valójában tartalékcsapatával lépett pályára, ennek ellenére sima győzelmet aratott. Különösen a hajrában volt kifejezetten nagy fölényű, kiváló erőnlétüknek köszönhetően.

Sztapár: Hajduk–Kula 2:2 (1:1)

Hajduk pálya, 100 néző, vezette: Vejinović (Apatin). Góllövők: Volić a 36., Lazendić a 78. (11-esből), illetve Bukeljović a 35. és Kuzmanović a 67. percben.

Hajduk: Mrđenović, Volić (Laketa), Mitrović, Pejičić, Pekez, Tešić, Komazec (Lazendić), Jusufi, Jovanović, Mirić, Divljak.

Kula: Vukičević, Bodiš, Kulić, Vujačić, Kuzmanović, Bukeljović (Jovanović), Kukolj, Anđelković, Malacko, Magosi, Nagy (Dursum).

A vendégek két ízben is vezettek, de meg kellett elégedniük a pontosztozkodással, ennek ellenére a fél siker is sokat jelent számukra a ligában maradásért való küzdelemben.

A 28. forduló: Kordun–Polet 2:1, Sloga–Graničar (G) 2:1, Hajduk–Kula 2:2, Radnički–Mladost (A) 4:2, Zadrugar–Mladost (V) 1:2, BSK–Omladinac (B) 5:1, Prigrevica–Graničar (R) 5:1, Omladinac (D)–Borac 2:2.