Nőtt, és tovább nőhet az Olimpia előnye

TISZA MENTI LIGA

A 15. forduló rangadóján nagy lépést tett a bajnoki cím felé a tóthfalusi Olimpia, a kék-feketék ugyanis Andruskó és Tóth góljaival nyerni tudtak a bajnoki címvédő padéi Tisza otthonában. A tóthfalusi gárda előnye így két pontra nőtt a tiszaszentmiklósi Slogával szemben, ráadásul Csanádiék nagy valószínűséggel hamarosan újabb pontokhoz jutnak, a múlt heti Olimpia–Jedinstvo (1:1) mérkőzésen ugyanis a vendégegyüttesben jogosulatlanul szerepelt egy játékos, így a versenybizottság minden bizonnyal az Olimpiának adja majd a három pontot.

Oroszlámos: Slavija–Šampion 0:1(0:0)

Oroszlámosi pálya,30 néző, vezette: Ignjatov(Gyála). Góllövő: Vólenter a 69.percben.

Slavija: Nedeljković, Doro, Bálint, Radaković, Szabó, Márta, Huszák, K. Elezović (S. Elezović), Jovičić, Maluckov, Horvát (Zidarev).

Šampion: Krizsán, Szűcs, Bohata, Apró, Úri, Bíró, Krajnović, Vólenter, Balgó, Faragó, Bagi.

Folytatta remek idegenbeli sorozatát a Šampion gárdája: az oromiak ezúttal a forró talajú oroszlámosi pályáról hozták el a három pontot. A találkozó egyetlen találatát az a Vólenter Tamás szerezte, aki már évek óta az oromi csapat házi gólkirályának számít. A huszonnégy éves támadónak ez volt a tizedik gólja a mostani pontvadászatban.

A 15. forduló: Slavija–Šampion 0:1, Tromeđa–Hajduk elhalasztották, Tisza–Olimpia 1:2, Jedinstvo–Graničar 1:2

5

A következő forduló: Šampion–Sloga, Graničar–Tisa, Olimpia–Tromedja, Hajduk–Slavija.

SZABADKAI LIGA

Nagyfény: Žednik–Elektrovojvodina 3:1 (2:0)

Nagyfény 30 néző, vezette Babičković (Szabadka). Góllövők: Boros a 32. a 34 és a 85., illetve: Péter a 60. percben.

Žednik: Vojnić Purčar, Beszédes, Rogić, Bonić, Rankov, Majlat, Boros, Nimčević(Ledenszki), Zvekanov, Tikvicki (Pećenac), Tešić (Tasi).

Elektrovojvodina: Prole, Mrdaković, Majer, Orlovac, Takács(Vörös), Matošić, Veselji(Paunković), Ivić, Kőrösi(Nagy), Vulikić, Péter.

Szakadó esőben kezdődött a mérkőzés, és a csúszós pályán kapkodó játék alakult ki, helyzetek nélkül. A 32. percben a hazaiak váratlanul megszerezték a vezetést, egy jobb oldali lapos beadást elvétettek a vendég védők, a labda Boroshoz került, aki a hosszú sarokba lőtte a labdát. Pár perc múlva a Žednik csapata megduplázta előnyét, egy hosszú kapuskirúgást Boros vett le az ellenfél játékosok gyűrűjében, és ügyesen átemelte kinn álló vendég kapust. A második játékrész Elektrovojvodina támadásokkal indult, amely a 60. percben hozta meg eredményét, amikor Vörös jó ütemű indítását Péter értékesítette. A szépítés után a vendégcsapat mindent megtett az egyenlítésért, azonban a hazai védelem Vojnić kapus vezérletével minden próbálkozást hárított, amikor nem, akkor több ízben is a kapufa segített. A végén a nagyfényiek értek el még egy találatot, a bizonytalan vendég védők kapujuk előtt eladták a labdát, Boros pedig köszönte szépen, és jól helyezett lövéssel beállította a végeredményt.

A 23. forduló: Solid–Zrinjski 1932 5:1, Bratstvo–Lokomotiva 2:11, Hajduk–Subotica 3:3, Žednik–Elektrovojvodina 3:1, Đurđin–Bácska 1901 B 1:5, Udarnik–Mala Bosna 1:1, Poljoprivrednik–Dušan Silni 1:1

5

A következő forduló: Zrinjski 1932–Poljoprivrednik, Dušan Silni–Udarnik, Mala Bosna–Đurđin, Bácska 1901 B–Žednik, Elektrovojvodina–Hajduk, Subotica–Bratstvo, Lokomotiva–Solid

ZOMBORI LIGA

Apatin: Mladost–Zadrugar 1:0 (0:0)

Mladost pálya, 150 néző, vezette: Rackov (Zombor). Góllövők: Radaković az 51. percben.

Mladost: Vukobratović, Jovanović, Radaković, Vujin, Stamenić, Jano, Buršac (Lukić), Medić, Ćumić (Akanacković), Basarić, Rapajić (Uzelac).

Zadrugar: Jovanović, N. Vuković, Nikić, Ćosić, Rajić, D. Vuković, Savić, Branković, Mladenović, Mišćević, Pejanović.

A vendégek mindössze 11 játékossal érkeztek meg, ennek ellenére nagy ellenállást tanúsítottak. Végül a várakozásnak megfelelően alakult az eredmény, vagyis a pontok Apatinban maradtak.

Regőce: Graničar–Omladinac (D) 2:1 (2:1)

Graničar pálya, 50 néző, vezette: Mišćevic (Apatin). Góllövők: V. Torbica 20, Bajai 27., Krstić 40. percben.

Graničar: Đurđević, S. Torbica, Miškovic (Klinac), Lalić, Olujić, Kožul, Škorić, Mirko Gnjatović (Miloš Gnjatović), Svetićanin, V. Torbica, Bajai (Žeželj).

Omladinac: M. Tomić, D. Tomić, Malinović, Lukšar, Veselinović, Ninkov, Ognjenović, Seljakov, Medić, Bojanić, Krstić.

A hazaiak számára nagy jelentőséggel bírt ez az összecsapás. A Graničar jól kezdett, 2:0-ás előnyre tett szert. A továbbiak során már csak kapujuk megőrzésére törekedtek, amit sikerült megvalósítaniuk, így nagy lépést tettek a ligában való maradásra.

A 27. forduló: Borac–Kordun 3:1, Graničar (R)–Omladinac (D) 2:1, Omladinac (B)–Prigrevica 0:3, Mladost (V)–BSK 4:2, Mladost (A)–Zadrugar 1:0, Kula–Radnički 2:2, Graničar (G)–Hajduk 3:2, Polet–Sloga 6:0.