2024. április 24., szerda
NŐI LABDARÚGÁS – BAJNOKOK LIGÁJA

Trónfosztás a Stamford Bridgen

A női BL 2012/2013-as kiírásának döntőjében a Wolfsburg gárdája nem ijedt meg nagynevű ellenfelétől, a nemzetközi szintéren debütáló zöld-fehérek a találkozó elején többször is ügyesen átjátszották ellenfelük védelmét, és az első nagy helyzet is előttük adódott. A félidő derekától azután egyre nagyobb fölénybe kerültek a BL-ben triplázásra készülő lyoniak, Alisa Vetterlein, a wolfsburgiak kapusa azonban mindent védett, így az első játékrészben nem született gól.

A folytatás első perceiben is a legutóbbi 26 BL-mérkőzésükön veretlen Olympique labdarúgói voltak aktívabbak, Abily lehetőségei után azonban alábbhagyott a francia sztárcsapat lendülete, és ezt követően a németek is egyre többször jutottak el az ellenfél tizenhatosáig. Pohlersék igyekezete a 73.percben végül is góllá érett: a Georges kezezéséért megítélt büntetőt Martina Müller bombázta a kapu közepébe. A hátra maradt időben a német csapat védelme remekül helytállt, így a wolfsburgi Farkaslányok 11 nap leforgása alatt a német bajnoki cím és a német kupagyőzelem mellé begyűjtötték a BL-trófeát is. A friss BL-győztes soraiban remek teljesítményt nyújtott a sérüléséből visszatért Jakabfi Zsanett is, a magyar válogatott 23 éves középpályása a jobb szélen többször is megkeverte a lyoniak védelmét, a 2. félidőben pedig több alkalommal is remekül hozta helyzetbe csapattársait.

Női Bajnokok Ligája, döntő: Wolfsburg–Lyon 1:0 (Müller a 73. percben, büntetőből).