KISLIGA

Tizennégy a Đurđin hálójában

TISZA MENTI LIGA

A 14. forduló eredményei: Olimpia–Jedinstvo 1:1, Graničar–Sloga 1:4, Hajduk–Tisza 0:6, Slavija–Tromeđa 6:0, a Šampion szabad volt.

5

A következő forduló: Tisza-Olimpia, Slavija-Šampion, Tromeđa-Hajduk, Jedinstvo-Graničar, a Sloga szabad.

SZABADKAI KÖZSÉGI LIGA

Szabadka: Elektrovojvodina–Đurđin 14:0 (5:0)

Solid-pálya, 30 néző, vezette: Babičković (Szabadka). Góllövők: Matošić S. a 6., 22., 44., 49., 62., 84., Matošić Ž. A 19., 45 (11-esből), Péter az 53., Vörös a 62., 71., 80., Paunković a 77. és Majer a 87. percben.

Elektrovojvodina: Nikić, Mrdaković, Majer, Orlovac (Vörös), Takács (Paunković), Matošić Ž., Péter (Vujić), Rukavina, Kőrösi, Mićić, Matošić S.

Đurđin: Bilić, Ivković, Peić T., Somogyi, Spremić, Majlat, Županek, Dulić, Bašić, Faćol, Polovina.

A villanytelep csapatának ezúttal kijött a lépés, és a 11 játékost nevező, de tíz emberrel kiálló györgyéniek ellen gólzáporos győzelmet aratott. Úgy tűnik, a hazaiaknál hosszú idő után sikerült megtalálni Sipos „Pelé” Gábor méltó utódját Matošić Slavko személyében, aki hat góllal járult hozzá csapata sikeréhez. A vendégeknek ezen a találkozón semmi sem sikerült, még a 64. percben számukra megítélt büntetőt is Nikić kapus jó érzékkel kivédte. A hazaiaknál kiemelhető még a fiatal Vörös, aki a második félidőben beállva, kitűnő játékkal és három góllal segítette csapatát nagyarányú győzelemhez.

Szabadka: Bácska 1901 B–Udarnik 0:1 (0:1)

Zombori úti pálya, 80 néző, vezette: Ćirić (Szabadka), góllövők: Grbić a 10. percben.

Bácska 1901: Malbašić, Knežević, Jankulašević, Poljaković, Klačar, Krkaljić (Nikolić), Vukadinović (Dulić), Popović, Vojnić, Rudić, Ramović

Udarnik: Pajić, Knežević, Prijić, Stanić, Pilipović, Grbić, Andrić (Baković), Babić, Baburek M., Knežević, Tomašević

A szabadkaiaknak most sem sikerült legyőzni višnjevaci ellenfelüket, bár nagyon készültek rá. A vendégek első helyzetükből megszerezték a vezetést, mint később kiderült, a mérkőzés egyelten találatát. Egy beadást Pilipović visszafejelt Gribićnek, aki közelről a hálóba fejelt. A hazaiak végigtámadták az egész mérkőzést, de helyzeteiket rendre kihagyták, vagy csak a kapufát találták el. A második félidőben a vendégek alig tudtak átmenni a félpályán, de hősiesen védekeztek, így győztesként hagyták el a pályát.

A 22. forduló: Zrinjski 1932–Dušan Silni 2:6, Mala Bosna–Poljoprivrednik 2:0, Bácska 1901 B–Udarnik 0:1, Elektrovojvodina–Đurđin 14:0, Subotica–Žednik 8:1, Lokomotiva–Hajduk 4:6, Solid–Bratstvo 11:1.

5

A következő forduló: Solid–Zrinjski 1932, Bratstvo–Lokomotiva, Hajduk–Subotica, Žednik–Elektrovojvodina, Đurđin–Bácska 1901 B, Udarnik–Mala Bosna, Poljoprivrednik–Dušan Silni.

ZOMBORI LIGA

Kerény: Kordun–Sloga 4:1 (1:0)

Kordun pálya, 500 néző, vezette: Perišić (Szerb Militič); góllövők: Knežević 4 (11esből), Zavođa 50, 60, Stanojević 71, Sadovski 58 perc

Kordun: Korolija, Pavlović, Šaola, Simeša, Mutić, Zavođa (Živković), Knežević, Stanojević (Kovačić), Tomić, Zorić, Kárász (Kršić).

Sloga: Beretić, Vejin, Vidović, Svilar, Lovrić, Cvetićanin, Jezić, Kovács (Zinajić), Sadovski, Bakić, Barić (Rebić).

A szomszédok összecsapása, mint mindig, ezúttal is nagy küzdelmet hozott, és sok nézőt vonzott. Elmaradt a kiegyenlített játék. A hazaiak ezúttal kivételesen jobbak voltak, és nagy arányban győztek, így eltávolodtak a kieső zónától.

Bácsszentiván: Prigrevica–Mladost (V) 3:0 (2:0)

Prigrevica pálya, 300 néző, vezette: Šulic (Apatin); góllövők: S. Vuković 8, Vladetić 15, Rakić 50

Prigrevica: Šaric, Griva, D. Rakić, Račina, Milanović (Todorović), Marin, S. Vuković (M. Vuković), Bogunović (Smijanić), V. Rakić, Uzelac

Mladost: Šćepanović, Grdinić, Martinović, M. Rabrenović, R. Rabrenović (Fekete), Stojanović, Stanislavjević, Ilić, Lackó, Kokot, Arsenić.

A listavezető tartalékcsapattal vette fel a küzdelmet, ennek ellenére könnyen megtörte a vendégek ellenállását, és biztos győzelmet aratott.

A 26. forduló: Kordun–Sloga 4:1, Hajduk–Kolet 1:1, Radnički–Graničar (G) 7:1, Zadrugar–Kula 2:4, BSK–Mladost (a) 1:2, Prigrevica–Mladost (V) 3:0, Omladinac (D)–Omladinac (B) 2:0, Borac–Graničar (R) 2:3.