2024. március 28., csütörtök

„Áramütés” a békovaiaknak

SZABADKAI LIGA

Szabadka: Elektrovojvodina–Poljoprivrednik 4:0 (2:0)

Solid-pálya, 30 néző, vezette: Babičković (Szabadka). Góllövők: Péter a 7., Majer a 40. és Ž. Matošić az 50. és a 60. percben (mindkettőt 11-esből).

Elektrovojvodina: Prole, Mrdaković, Majer, Ivić, Mićić, Veselji, Orlovac (Kőrösi), Matošić Ž., Péter, Vujić, Takács.

Poljoprivrednik: Gabrić, Francišković, Zubelić (Bašić Palković), Cvijin, Španja (Sa. Stojčić), Bodić, Tikvicki, Vukmanov, Slo. Stojičić, Šafranj, Simetić (Malagurski).

Ezen a mérkőzésen az Elektrovojvodina csapata mindenben felülmúlta ellenfelét. A vezetést már a 7. percben megszerezték, amikor egy kapusról kipattanó labdát Péter kotort a hálóba. Több kihagyott helyzet után a második találatot a félidő hajrájában egy szöglet után Majer fejelte. A második félidőben két büntetőt is ítélt a játékvezető a hazai csapatnak. Mindkétszer a kapura törő Pétert buktatta Gabrić kapus. A jogos büntetőket Matošić Željko hidegvérűen értékesítette. A mérkőzés hátralevő részében visszavett a „telep” csapata, de a békovaiak nem tudták kihasználni az így kialakult mezőnyfölényüket.

Pacsér: Subotica–Udarnik 3:1(0:1)

Pacséri pálya, 50 néző, vezette: Ćirić (Szabadka). Góllövők: Vukov a 77., B. Nikšić a 80., Drčelić a 90., ill., Tomašević a 9. percben.

Subotica: Kumozec, Rađenović (Tripković), Vučković, Tomišić, Ilovac, Tikvicki, Vukov, Drčelić, Arančić (T. Nikšić), Tanasić (Todorović), B. Nikšić.

Udarnik: Lulity, R. Knežević, M. Babić, S. Babić, Stanić, Z. Prijić, N. Prijić, Pajić, Tomašević, Torbica, M. Knežević.

A vezetést gyorsan megszerezték a vendégek: egy nagy bedobás után Tomašević fejelt a hálóba. A visnyeváciak gyors vezetése után mindkét csapat előtt adódott helyzet gólszerzésre, de ezek rendre kimaradtak, egészen a mérkőzés hajrájáig, amikor egy kapu előtti kavarodásnál Vukov kezezésgyanúsan maga elé vette a labdát, és a hálóba lőtte. Pár perccel később a vendégeknek egy tizenegyesnek tűnő szabálytalanságot elnézett a játékvezető, ebből a hazaiak egy gyors ellentámadást indítottak, és B. Nikšić került szembe a vendégkapussal, aki biztos lábbal lőtte be csapatának a vezető gólját. Ezután a vendégek próbáltak egyenlíteni, de gólt ismét a hazaiak szereztek az utolsó pillanatokban, Drčelić jóvoltából.

A 20. forduló: Zrinjski 1932–Mala Bosna 0:3, Bácska 1901 B–Dušan Silni 1:3, Elektrovojvodina–Poljoprivrednik 4:0, Subotica–Udarnik 3:1, Lokomotiva–Đurđin 3:2, Solid–Žednik 5:0, Bratstvo–Hajduk 2:6.

5

A következő forduló: Bratstvo–Zrinjski 1932, Hajduk–Solid, Žednik–Lokomotiva, Đurđin–Subotica, Udarnik–Elektrovojvodina, Poljoprivrednik–Bácska 1901 B, Dušan Silni–Mala Bosna.

ZOMBORI LIGA

Csonoplya: Sloga–Zadrugar 2:1 (2:1)

Sloga-pálya, 100 néző, vezette: Jelić (Veprőd). Góllövők: Bakić a 39. (11-esből), Sekulić a 42., ill. Nišavić a 10. percben.

Sloga: Tepavac, Dodik, Vidović, Svilar, Kovács, Sekulić, Cvetićanin, Bakić (Vejin), Rebić (Jezdić), Lovrić, Sadovski.

Zadrugar: A. Jovanović, R. Vuković, F. Jovanović, Rajić, Nišavić, D. Vuković, Stanković, Branković (Mladevović), Radosavljević, Savić, M. Vuković.

A vendégek gyorsan előnyre tettek szert, ezzel elégedettek is voltak. Közvetlenül a pihenőre vonulás előtt a csonoplyaiaknak sikerült a maguk javára fordítani az eredményt, amelyet a fordulás után nagy küzdelemben meg is tudtak őrizni.

Gádor: Graničar–Prigrevica 0:3 (0:1)

Graničar-pálya, 100 néző, vezette: Obradović (Veprőd). Góllövők: Stojšić a 11., az 54., Paunović az 52. percben.

Graničar: Mijović, Ščekić, Prekrajac, Primorac, Sekis (Vujinović), Ozsbolt, Zorić, Timar (Milandin Marković), Milenko Marković, Tomić, Petričević (Ždžebić).

Prigrevia: Šarić, Vladetić, Milanović (Marin), Ćuća, Knežević, Paunović, Jakovljević (Griva), Radojčić, Vuković, Bogunović, Stojčić (Rakić).

A Graničar az első játékrészben nagy ellenállást tanúsított, a pihenő után azonban a listavezető gyorsan két gólt is szerzett, és magabiztos győzelmet aratott.

A 23. forduló: Omladinac (B)–Kordun 0:3, Mladost (K)–Graničar (R) 1:4, Mladost (A)–Borac 8:0, Kula–Omladinac (D) 0:0, Graničar (G)–Prigrevica 0:3, Polet–BSK 6:1, Sloga–Zadrugar 2:1, Hajduk–Radnički 2:0.