2024. április 23., kedd
MARATON

Magyarkanizsai sikerek Magyarországon

Az elmúlt hétvégén sikeresen szerepeltek a magyarkanizsai maratonfutók Kecskeméten a XIX. Vásárhelyi Körverseny és Debrecenben a III. Rotary Debrecen félmaraton és maraton elnevezésű maratonfutó versenyen. Mindkét versenyen tizennégy fős csapat képviselte Magyarkanizsát.

Kecskeméten Bognár Csilla 20 év alatti korcsoportban, Molnár Sátai Adrienn 20–30 éves korcsoportban, Mazák Gabriella 30–40 éves korosztályban, Lackó Mihály a 60–70 évesek között diadalmaskodott 10 kilométeres távon. Szabó Árpád 30–40 évesek közül 10 km után a második helyen végzett. Molnár Gábor Attila 5 km távon harmadik helyezést ért el 30–40 éves korosztályban. Hajas Tibor 30–40 éves korosztályban szintén bronzérmes lett 10 km távon. A leghosszabb 21 km távot a magyarkanizsaiak közül ketten teljesítették, Sarnyai Attila és Lipták Zoltán, aki az előkelő harmadik helyet érte el a 30–40 éves korcsoportban.

Debrecenben Gömöri József a harmadik helyet szerezte meg a 40–50 éves korcsoportban. A kellemetlen idő ellenére a 600 méteres távtól a 21 kilométeres távig több száz lelkes versenyző állt a startvonalra és sikeresen futott be a célba.