2021. október 24., vasárnap
MARATON

Magyarkanizsai sikerek Magyarországon

Az elmúlt hétvégén sikeresen szerepeltek a magyarkanizsai maratonfutók Kecskeméten a XIX. Vásárhelyi Körverseny és Debrecenben a III. Rotary Debrecen félmaraton és maraton elnevezésű maratonfutó versenyen. Mindkét versenyen tizennégy fős csapat képviselte Magyarkanizsát.

A magyarkanizsai maratonfutók Kecskeméten

Kecskeméten Bognár Csilla 20 év alatti korcsoportban, Molnár Sátai Adrienn 20–30 éves korcsoportban, Mazák Gabriella 30–40 éves korosztályban, Lackó Mihály a 60–70 évesek között diadalmaskodott 10 kilométeres távon. Szabó Árpád 30–40 évesek közül 10 km után a második helyen végzett. Molnár Gábor Attila 5 km távon harmadik helyezést ért el 30–40 éves korosztályban. Hajas Tibor 30–40 éves korosztályban szintén bronzérmes lett 10 km távon. A leghosszabb 21 km távot a magyarkanizsaiak közül ketten teljesítették, Sarnyai Attila és Lipták Zoltán, aki az előkelő harmadik helyet érte el a 30–40 éves korcsoportban.

Debrecenben Gömöri József a harmadik helyet szerezte meg a 40–50 éves korcsoportban. A kellemetlen idő ellenére a 600 méteres távtól a 21 kilométeres távig több száz lelkes versenyző állt a startvonalra és sikeresen futott be a célba.