2024. április 24., szerda

Požarevacon veszített az Obilić

Nem sikerült újabb meglepetést okoznia a törökkanizsai Obilić együttesének a férfi-Szuperligában: a bánáti csapat Požarevacon 4:2-es vereséget szenvedett, s így három fordulóval az alapszakasz vége előtt az ötödik helyen áll. A rájátszásért folytatott harcban a következő forduló akár vízválasztó is lehet, hiszen a harmadik helyen álló C. zvezda érkezik Törökkanizsára.

A požarevaci találkozó legjobbja Nagy Némedi Valentin volt, aki két egyéni győzelmet is jegyzett: Dragan Klajićot és Robert Fišert is 3:1-re győzte le. A hétvégi forduló legdrámaibb mérkőzését Szabadkán játszották, ahol a helyi Spartacus 4:2-re nyert a nagybecskereki Stenes ellen. A mérkőzésen Stefan Kostadinović óriási dráma után, ötjátszmás meccsen győzte le Vladimir Smiljićet. Kostadinović és Takarics Róbert is két-két győzelemmel vette ki részét a sikerből, amivel a szabadkai együttes végérvényesen bebiztosította a bennmaradást, mivel az utolsó előtti fordulóban a sereghajtó, pont nélkül álló Smederevót fogadják, ami újabb biztos győzelmet jelent majd.

Szuperliga, 15. forduló, férfiak: C. zvezda–Versec 4:0 (Savić–Zakić 3:0, Marković–Britka 3:1, Pavlović–Čabrilo 3:2, Savić–Britka 3:0), Požarevac–Obilić 4:2 (Klajić–Nagy Némedi 1:3, Đan–Halász 3:1, Fišer–Karvák 3:1, Klajić–Halász 3:1, Fišer–Nagy Némedi 1:3, Đan–Karvák 3:0), Kikinda–Banat 1:4 (Katić–Petkov 0:3, Pető Z.–Majstorović 3:1, Anušić–Gordić 0:3, Katić–Majstorović 0:3, Anušić–Petkov 2:3), Spartacus–Stenes 4:2 (Takarics–Milivojević 3:0, Kostadinović–Bakić 3:0, Grbić–Smiljić 0:3, Takarics–Bakić, 3:1, Grbić–Milivojević 2:3, Kostadinović–Smlijić 3:2). Korábban játszották: Smederevo–Partizan 0:4.

10. Smederevo    15   0   15   1

A következő forduló (április 6-án és 7-én): Versec–Smederevo, Partizan–Spartacus, Stenes–Kikinda, Banat–Požarevac, Obilić–C. zvezda.

A nőknél a tavalyi döntő ismétlésén a Zenta könnyedén nyert az alaposan átalakult Csóka ellen. A hazaiak egyetlen győzelmét Kormányos Zsanett aratta, aki 1:2-es játszmaállásnál a negyedik és az ötödik szettben összesen négy pontot veszített el Ivana Vejnović ellen.

Nők: Flip–Versec 1:4 (Vico–Ratić 1:3, Adamović–Turkoanje 3:1, Vujin–Radak 2:3, Vico–Turkoanje 1:3, Vujin–Ratić 1:3), Novi Sad–Obilić – elhalasztották, Panonija–Topolya 4:0 (K. Tot–Ágoston 3:0, Bosančić–Bencsik 3:1, Tóth É.–Huszka 3:1, K. Tot–Bencsik 3:0), Beočin–Vojvodina 1:4 (Zečević–Savić 1:3, Krisztián–Radonjić 0:3, Pavlović–Mijin 3:1, Zeče­vić–Radonjić 1:3, Pavlović–Savić 1:3), Csóka–Zenta 1:4 (Hajnal–Makszuti 0:3, Milovanović–Gyurcsik 0:3, Kormányos–Vejnović 3:2, Hajnal–Gyurcsik 0:3, Kormányos–Makszuti 0:3.)