SZUPERLIGA

Szabadka: Spartacus ZV–Sloboda 2:2 (1:0)

Városi stadion, 400 néző, vezette: Grujić (Niš). Góllövők: Torbica a 45., Novaković a 89., illetve Ranđelović az 56. és a 86. (11-esből) percben.

Spartacus: Aleksić, Kovačević (Stijaković), Bratić, Farkas, Torbica, Čović (Milivojev), Despotović (Nosković), Novaković, Šarac, Antonić, Puškarić.

Sloboda: Ranković, Vasilić, Knežević (Krstić), Ranđelović, Pejović, Gojković, Pilipović, Purić (Memedović), Tiago (Janićijević), Lovrić, Bajić.

A tavaszi idénynyitón mély talajú, felázott pályán mérkőztek a csapatok. Az első játékrészben főleg a középpályán folyt a játék, a kapuk nagyon ritkán forogtak veszélyben. A 12. percben Despotović kapott jó labdát, de tíz méterről fölé lőtt, a 16. percben pedig Kovačević próbálkozott távoli lövéssel, eredmény nélkül. Félórai labdatologatás után kissé váratlanul vezetést szerzett a Spartacus, miután Torbica 25 méterről lövésre szánta magát, s labdája védhetetlenül vágódott Ranković kapujának bal sarkába. A folytatásban támadólag lépett fel az addig csak a védekezésre koncentráló užicei csapat. Előbb a 48. percben Gojković fejelt alig mellé, majd kilenc perccel később Ranđelović egy sakk-matt szituációt követően közelről kiegyenlítette az állást. A gól után újra a hazaiak kerültek fölénybe, de Puškarić, Novaković és Bratić lövése sem járt eredménnyel. A 82. percben Tiago leshelyzetben kapta a labdát, ám a játékvezető továbbengedte az akciót, a kapujából kirobbanó Aleksić elkaszálta a vendégek légiósát, amire Grujić a fehér pontra mutatott. А kiállított Aleksić helyére beálló Stijaković érezte ugyan a sarkot, de nem tudta hárítani Ranđelović büntetőjét. Három perccel később Bratić végzett el szabadrúgást huszonöt méterre a vendégkaputól, labdája a lábak erdejében a rövid saroknál álló Novakovićhoz került, ő pedig közelről a hálóba talált. A 90+2. percben Novaković vett át egy előreívelt labdát, két vendégvédő azonban tizenhét méterre a kaputól szabálytalanul összezárt előtte, a gyengélkedő niši sípmester azonban nagyvonalúan továbbot intett.

A 16. forduló eredményei: Hajduk–Jagodina 3:0 (Veselinović 11., 25., 90.), Donji Srem–OFK Beograd 0:0, Spartacus ZV–Sloboda 2:2 (Torbica 45., Novaković 89., ill., Ranđelović 57., (11-esből) 86.), Smederevo–Vojvodina 1:2 (Ristić 64., ill., Vuličević 44., Vranješ 83.), Radnički 1923–Rad 1:1 (Otašević 12., ill., Đurđević 89.), Radnički Niš–Novi Pazar 0:0, a Crvena zvezda–Javor mérkőzés a korai lapzárta után ért véget, a BSK–Partizan találkozót március 6-án játsszák.