Bácsföldvári és újvidéki bronzérem

A bácsföldvári Vojvodina játékosa, Surján Szabina és az újvidéki Novi Sadban szereplő Izabela Lupulescu által alkotott kettős bronzérmes lett Csehország nyílt nemzetközi serdülőbajnokságán, amelyet Hodonínban rendeztek meg. Surján és Lupulescu az első fordulóban 3:0-ra nyertek a cseh Blechova/Penkakova kettős ellen, utána pedig a brazil Nakada/Takahashi duót győzték le 3:1-re. A negyeddöntőben, az éremért nagy küzdelemben öt játszmában nyertek az orosz Bagapova/Csernorai kettős ellen, míg az elődöntőben a román Clapa/Diaconu párostól kaptak ki 3:0-ra. A Novi Sad Asztaliteniszklub játékosai így egy arany- és egy bronzéremmel zárták a cseh bajnokságot, hiszen a Fenyvesi/Truzsinszki páros az ifik között állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára. Azt, hogy Bácsföldváron is kiváló munka folyik, Surján bronzéremén kívül az is bizonyítja, hogy a Polyák Sándor által vezetett csapat (Surján, Radmila Tominjak, Gyurcsik Barbara, Jovana Kozarski) nemrég megnyerte Szerbia újonc-csapatbajnokságát, miután a döntőben 3:0-ra nyert a székelykevei Dózsa (Sebestyén Laura, Ambrus Andrea, Dobó Laura, Dobó Anita, György Glória) együttese ellen.