BIRKÓZÁS

A válogatottak nélkül

Szombaton Nagybecskereken rendezték meg az idei első felnőtt kupaversenyt birkózásban, melyen 19 klub 93 birkózója lépett szőnyegre, de a megmérettetés rangját egy kicsit csorbította az a tény, hogy a felkészülésen tartózkodó válogatottak ezúttal nem léptek szőnyegre. Legeredményesebben így nem a vendéglátók, hanem a belgrádi Partizan versenyzői szerepeltek, akik nyolc érmet nyertek, és csapatversenyben is az első helyen végeztek. A magyarkanizsai Potisje birkózói sikeresen rajtoltak az év első kupaversenyén, mivel három érmet szereztek, csapatversenyben pedig a dobogó harmadik helyén végeztek. A Tisza-partiak közül Gazdag Krisztián (55 kg) első lett, míg Nagy Szebasztián (55 kg) és Zöldi Norbert (74 kg) a dobogó harmadik fokára állhatott fel. A zentaiaknak is jutott érem: Nagy Tamás nem talált legyőzőre a 60 kg-os súlycsoportban, 66 kg-ban pedig Nemes Máté szerzett bronzot, s ezzel összesítettben a negyedik helyen végzett a Zenta.

Eredmények, 55 kg: 1. Gazdag Krisztián (Potisje), 2. Fehér Alen (Spartacus), 3. Nagy Szebasztián (Potisje), Danijel Špoljarić (Radnički, Zombor). 60 kg: 1. Nagy Tamás (Zenta), 2. Dragan Dešić (C. zvezda), 3. Zlatko Lacković (Novi Sad), Perica Dimitrijević (Radnički, Kragujevac). 66 kg: 1. Magomed Bogatirov (Partizan), 2. Milan Marić (Radnički Z.), 3. Nemes Máté (Zenta) és Mario Štefanek (Spartacus). 74 kg: 1. Marko Štiklica (Proleter), 2. Boban Boškov (Novi Sad), 3. Zöldi Norbert (Potisje), Božidar Baltić (Partizan). 84 kg: 1. Goran Bulatović (Partizan), 2. Valdemar Štajer (Novi Sad), 3. Miloš Pitulić (Lj. I. Gedža) és Milan Todorović (Radnički K.). 96 kg: 1. Nikola Knežević (Partizan), 2. Janko Jakovljević (Partizan), 3. Miroljub Ručnov (Vitez) és Marko Jovanović (Mladost). 120 kg: 1. Vladin Radosavljević (Partizan), 2. Branko Živanović (Partizan), 3. Horváth Szabolcs (Spartacus) és Georgije Glogovac (Partizan).

A csapatverseny élcsoportja: 1. Partizan 47, 2. Novi Sad 14, 3. Potisje 13, 4. Zenta 12, 5. Spartacus 12, 6. Proleter 9, 7. Radnički (Z) 9 pont stb.