2024. április 20., szombat
SZABADKA

Győzelem a rajton

Győzelemmel rajtolt a tavaszi idényben az őszt az utolsó helyen záró Spartacus férfi-kosárlabdacsapata. A nyitányon a Kék Galambok hazai parketten 88:82-re (20:22, 16:20, 23:13, 29:27) verték a második helyen álló kruševáci Napredak Rubin együttesét. A hazaiak közül Antić volt a legeredményesebb 36 ponttal, őt Raonić (16), Prlja és Sokolović (10-10), Vukolić (9), Marković (5) és Drakulić (2) követte. A Spartacus ezzel a győzelemmel még nem mozdult el az utolsó helyről, a 13. helyen álló Plana két győzelemmel előzi meg a szabadkai csapatot. Hétvégén a 10. helyen álló čačaki Mladosthoz utazik a Spartacus.

A Spartacus Vojput kézilabdázói előkészületi mérkőzésen minimális, 28:27-es vereséget szenvedtek Kátyon, a szuperligás Jugović csapatának otthonában. A szabadkaiak közül a 8 gólos Distol volt a legeredményesebb, Kovačević 7, Papić 3, Kaltak, Janjić, Božović 2-2, Patócskai, Stanković és Jelić pedig 1-1 alkalommal talált be a kátyi hálóba.

A Spartacus műkorcsolyázói három kategóriában öt érmet nyertek Szegeden, a Napfény Kupa elnevezésű nemzetközi műkorcsolyaversenyen. A CUBS 2002-es kategóriában Leona Rogić az 1. helyen végzett, Isidora Kulić pedig a 2. helyet szerezte meg. A CUBS 2003-as kategóriában Mila Škorić bronzot szerzett, Dér Teodóra az 5., Kovács Anita pedig a 6. helyen fejezte a versenyt. A legfiatalabbak, a CUBS 2004-es kategóriában Stefan Rogić a dobogó legmagasabb fokára állhatott.

A hétvégén Szabadkán tartották a 8. nemzetközi veterán jégkorongtornát, melyen a +40-es kategóriában a szlovák Old Boys Mikulás csapata végzett az élen, az újvidéki Gentlemans, a Kiskőrös és a szabadkai Spartacus előtt. Mint, ahogy arról már a Sportvilágban beszámoltunk, a +30-as kategória versenyét a szlovén Casino Tivoli együttese nyerte a szabadkai Spartacus előtt.

A Spartacus súlyemelői négy első, három második és két harmadik helyet szereztek Inđiján, a VII. Szent Száva napi tornán. A középiskolások között az első helyen Kajdócsi Tamás (127+150, 277 kg), Miloš Kodžo (80+85, 165 kg) és Árokszállási Ervin (90+110, 200 kg) végzett, Kanizsai Áron (72+95, 167 kg) pedig bronzot szerzett. Az általános iskolások mezőnyében Bellér Roland (42+60, 102 kg) állhatott a dobogó legfelső fokára, Gajda Mátyás (37+50, 87 kg), Varga Dávid (32+45, 77 kg) és Konc Rafael (60+75, 135 kg) második lett, Tokodi Roland (46+65, 110 kg) pedig a harmadik helyen végzett. Február 23-án a tartományi bajnokságot tartják a juniorok számára.

A Spartacus Cselgáncsklub bajmoki szekciója sikeresen szerepelt az Újvidéken, 60 klub 650 versenyzőjének részvételével megtartott Szent Száva napi nemzetközi tornán. A magyar, szlovén, bosznia-hercegovinai és szerbiai cselgáncsozók között Nikola Šašić a haladók 34 kg-os súlycsoportjában és Körmöci Levente az idősebb pionírok 73 kg-os mezőnyében szerzett első helyet, míg Veljko Tripunović az idősebb pionírok 50 kg-os mezőnyében a 3. helyen végzett.

A Spartacus úszói 19 érmet (4 aranyat, 6 ezüstöt, 9 bronzot) nyertek a húsz bolgár, horvát, magyar, olasz, szerb klub 350 versenyzőjének részételével megtartott Európa 2013 elnevezésű versenyen. Első helyen végzett Novak Savić (11–12 évesek, 100 hát és 100 vegyes), Bojan Rašković (15–16 évesek, 200 hát) és Hunyadi Filip (15–16, 200 pillangó), ezüstérmet Savić (11–12, 50, 100, 200 gyors), Rašković (15–16, 100 hát) és Barna Andrej (15–16, 200 gyors) nyert, a dobogó harmadik fokára pedig Birkás Tamara (11–12, 200 hát), Mihajlo Šehovac (11–12, 200 hát), Davor Mamužić (13–14, 200 és 400 gyors), Barna (15–16, 50 és 100 gyors), Hunyadi (15–16, 400 vegyes) és Horváth Laura (15–16, 200 hát) állhatott. Abszolút kategóriában 2. helyet Bojan Rašković ért el 100 háton, míg Barna 100 gyorson lett 3. abszolút kategóriában.