2024. április 27., szombat

A világbajnok már elődöntős

Svédország javított a Dániától elszenvedett egygólos vereség után, a középdöntő vasárnap esti fordulójában magabiztosan győzte le a Portugáliát, így hatalmas lépést tett az elődöntő felé az Európa-bajnokságon. A címvédő már az első játékrészben négygólos előnyt szerzett, amelyet a szünet után tovább növelt, s végül héttel nyert. A világbajnok dánoknak Norvégia sem jelentett különösebb akadályt, Mikkel Hansenék megőrizték százszázalékos mérlegüket, és a mai, utolsó forduló eredményétől függetlenül bejutottak a legjobb négy közé.

Eredmények, középdöntő, 3. forduló, II. csoport: Svédország–Portugália 40:33, Dánia–Norvégia 29:23. Az állás: Dánia 8, Svédország 6, Szlovénia 4 (117:122), Portugália 4 (130:139), Norvégia 2, Hollandia 0 pont.

NŐI BL
CSOPORTELSŐ A GYŐR, TOVÁBBJUTOTT A DEBRECEN
A Győr a Budućnost otthonában is megőrizte veretlenségét a női BL idei kiírásában, könnyed győzelmet aratott, így már biztos csoportelsőként, egyenes ágon jut majd be a negyeddöntőbe. A Rába-parti együttes novemberben házigazdaként 37:19-re kiütötte a podgoricaiakat, így sejteni lehetett, hogy idegenben sem jelent neki problémát a montenegrói alakulat. Ulrik Kirkely csapatának sikerét csak Ana Gros sajnálatos sérülése árnyékolja be, a szlovén átlövő orrcsontja egy ütközés során tört el, a klub vasárnap esti közleménye szerint hetekig nem játszhat.

A kisalföldiek diadala a Debrecennek is kedvezett. A hajdúságiak szombaton ugyan kikaptak a tabellán második helyezett Odensétől, ám a Budućnost veresége azt jelenti, hogy a DVSC az első hatban zárja a csoportkört, s játszhat majd a negyeddöntőért. A Ferencváros helyzete ugyanakkor bizonytalan, a budapestieknek túl nagy falat volt a ljubljanai Krim, hazai pályán kaptak ki két góllal. A vendéglátót a fordulót megelőzően csupán egy pont választotta el a szlovénoktól a tabellán, így a találkozó kiemelt jelentőséggel bírt, ám az egyik legjobbjukat, Andrea Lekićet csuklósérülés miatt nélkülöző zöld-fehérek (a légiósnak a hírek szerint törése van, és műteni kell) nem tudtak mit kezdeni a Krim gyors játékával, a találkozó gyakorlatilag már az első félidőben eldőlt.

Eredmények, 11. forduló, A csoport: DVSC–Odense 22:35, Brest–Bietigheim 37:30, Budućnost–Győr 21:29, CSM Bukarest–Sävehof 35:26. Az állás: Győr 22, Odense 16, CSM Bukarest 13 (332:285), Brest 13 (310:283), Bietigheim 12, DVSC 9, Budućnost 3, Sävehof 0 pont. B csoport: FTC–Krim 26:28, Ikast–Rapid 30:29, Zagłębie–Metz 24:30, Esbjerg–Vipers 32:37. Az állás: Metz 18 (375:312), Esbjerg 18 (356:331), Ikast 15, Vipers 11 (351:320), Krim 11 (308:302), FTC 8, Rapid 7, Zagłębie 0 pont.

A női Európa-ligában szereplő magyar csapatok felemás sikerrel zárták a hétvégi fordulót. A Mosonmagyaróvár elszenvedte első vereségét a Málaga vendégeként, a Vác viszont legyőzte a dán Nykøbinget.

Eredmények, 3. forduló, A csoport: Podravka–Storhamar 23:19, Vác–Nykøbing 27:24. Az állás: Podravka 5, Storhamar 4, Vác 3, Nykøbing 0 pont. D csoport: Sola–Zsilvásárhely 40:29, Málaga–Mosonmagyaróvár 29:26. Az állás: Sola 4 (94:83), Málaga 4 (86:77), Mosonmagyaróvár 4 (91:84), Zsilvásárhely 0 pont.

Nyitókép: Lucas Pellasszal nem bírtak a portugálok, 10 gólt lőtt (Fotó: Beta/AP)