2024. április 27., szombat
KÉZILABDA–EB

Ausztria véget vetett a veretlenségnek

A magyar válogatott 30:29-re kikapott Ausztriától a középdöntő első mérkőzésén a Németországban zajló férfi Európa-bajnokságon. Chema Rodríguez együttese jól kezdte a találkozót, az első félidő közepén már négy góllal vezetett, a folytatásban viszont kicsúszott a kezéből az irányítás. Lékai Mátéék hátul nem tudtak mit kezdeni az osztrákok hét a hat elleni támadójátékával, a védők és a kapus is rendre lemaradt a lövőkről, elöl pedig technikai hibák sorozatát követték el a játékosok. Az osztrákok a 23. percben egyenlítettek és a pihenőig már nem is lépett el egyik gárda sem. A szünetben összekapta magát a magyar csapat, a térfélcserét követően néhány perc alatt kétgólos vezetést szerzett, a lendület azonban hamar elfogyott, a rivális tíz perc után egalizált. A kapuscsere jót tett ugyan a magyarok védekezésének, a Palasics Kristófot váltó Bartucz László több bravúrral tartotta a lelket az együttesben, a támadások viszont továbbra sem sikerültek, sokáig nem tudott átlendülni a holtponton a válogatott. Az utolsó öt percnek 27:27-nél vágtak neki a felek, felváltva vezettek a csapatok, 46 másodperccel a vége előtt 29:29 állt az eredményjelzőn. A magyarok emberelőnybe kerültek, a lehetőséggel azonban nem éltek, a vezetést és a győzelmet a végig remeklő Bilyk találatával Ausztria szerezte meg.

A magyarok legközelebb szombaton a horvátok ellen lépnek pályára.

Eredmény, középdöntő, 1. forduló, I. csoport: Magyarország–Ausztria 29:30. Az állás: Ausztria 3 (58:57), Franciaország 2 (33:30), Magyarország 2 (62:55), Horvátország 1 (28:28), Németország 0 (30:33), Izland 0 (25:33) pont.

Nyitókép: Lékaiaék nem tudtak mit kezdeni az osztrákok támadásaival, fotó: MTI