2024. május 8., szerda

Kiszenvedett középdöntő

A szerb válogatott a Chile felett aratott fölényes győzelemmel zárta a csoportkört a női kézilabda-világbajnokságon, így bejutott a középdöntőbe. Uroš Bregarék szempontjából kedvezőtlenül indult a találkozó, a védekezés ugyan a helyén volt, a támadásokba viszont rendre hiba csúszott, így sokáig fej fej mellett haladtak a csapatok.

A változást a szerb szövetségi kapitány időkérése hozta meg a 23. percben, az első félidő hajrájában fokozatosan javult a lányok játéka, majd a szünetet követően már sokkal eredményesebben és pontosabban kézilabdáztak, így végül magabiztosan nyertek. Kubina Molliék ennek a győzelemnek köszönhetően ott lesznek a folytatásban, pontot azonban nem visznek magukkal. A középdöntőt ma délután Lengyelország ellen kezdik, szombaton a németekkel, jövő hétfőn pedig Japánnal játszanak. A magyarok ugyanezeken a napokon lépnek pályára, sorrendben Szenegállal, Svédországgal és Horvátországgal meccselnek.

Eredmények, csoportkör, 3. (utolsó) forduló, A csoport: Szenegál–Kína 22:15, Svédország–Horvátország 22:17. A végeredmény: 1. Svédország 6, 2. Horvátország 3, 3. Szenegál 3, 4. Kína 0 pont. E csoport: Szerbia–Chile 30:16, Dánia–Románia 39:23. A csoport végeredménye: 1. Dánia 6, 2. Románia 4, 3. Szerbia 2, 4. Chile 0 pont.

A mai program, középdöntő, I. csoport: Montenegró–Horvátország (15.30), Szenegál–Magyarország (18.00, M4 Sport), Svédország–Kamerun (20.30). III. csoport: Szerbia–Lengyelország (15.30, Arena Premium 2, RTS 2), Németország–Románia (18.00), Dánia–Japán (20.30).

VERESÉGGEL ZÁRT A VOJVODINA
A félidei egygólos (14:13) vezetést követően a Vojvodina végül 26:22-es vereséget szenvedett a dán Silkeborg otthonában, így két pontot visz magával az Európa-liga középdöntőjébe. Az már korábban eldőlt, hogy a székvárosi együttes továbbjut, a kérdés csak az volt, milyen pozícióból várja a folytatást. A sorozat második szakaszában az újvidékiek a Flansburg és a Schaffhausen ellen lépnek pályára.

Eredmények, 6. forduló, F csoport: Alkaloid–La Rioja 28:27, Silkeborg–Vojvodina 26:22. A végeredmény: 1. Silkeborg 10, 2. Vojvodina 8, 3. Alkaloid 3, La Rioja 3 pont. H csoport: Sporting–Constanța 34:28, Tatabánya–Chrobry Glogów 37:24. A végeredmény: 1. Constanța 9, 2. Sporting 8, 3. Tatabánya 6, Chrobry Glogów 1 pont.

Nyitókép: A szerb védelemre nem lehetett panasz, támadásban viszont akadozott a gépezet (Fotó: Beta)