2025. október 22., szerda
SPORTHÍREK

Elrajtolt a BL

VÍZILABDA

Az olaszországi Ostiában hétfőn, Budapesten pedig tegnap délután vette kezdetét a férfi vízilabda Bajnokok Ligája főtáblájának első csoportköre. Az Európai Úszószövetség (LEN) kiírása szerint ezúttal 12 csapat szerepel a legrangosabb nemzetközi sorozatban, az oda-vissza vágós rendszer helyett az említett két helyen, „buborékban” küzdenek meg egymással a felek. Ezen a héten az 1–3. fordulót, márciusban a 4–7. fordulót, áprilisban pedig a 8–10. fordulót bonyolítják le. A tornák zárt kapusak, és szigorú egészségügyi szabályok mentén zajlanak. Az A csoport 1. fordulójában az Olimpiakosz szoros meccsen verte az Ortigiát, a Jug magabiztosan a Spandaut, míg a Recco nehezen, 2 góllal a Marseille-t.

A csoport (Ostia), 1. forduló: Olimpiakosz–Ortigia 6:4, Spandau–Jug 7:13, Pro Recco–Marseille 11:9.

ALPESI SÍZÉS

Shiffrin 67. győzelme

Az amerikai Mikaela Shiffrin kihasználta az alkalmat, hogy az összesítettben éllovas szlovák Petra Vlhová az első futamban rontott és kiesett. Az amerikai megnyerte a hétfőre halasztott courcheveli óriás-műlesiklást, ami pályafutása 67. diadala. Második a címvédő olasz Federica Brignone lett, harmadik pedig a francia veterán Tessa Worley, aki az aktívak mezőnyében óriás-műlesiklásban legtöbb győzelmet gyűjtött.

Óriási meglepetéssel zárult vasárnap Val-d’Isère-ben a férfi lesiklás. Amikor a futam, legalábbis ami a dobogósokat illeti, általában már befejezettnek tekinthető, a 27 éves szlovén Martin Čater magas rajtszámmal a legjobb időt teljesítette, így az osztrák Otmar Striediger második, a svájci Urs Krayenbühl pedig harmadik lett, míg a norvég Aleksander Aamodt Kilde leszorult a dobogóról. Čater eddigi legjobbja a 6. hely volt 2017-ben a norvégiai kvitfjelli szuper-G-n.

Courchevel, nők, óriás-műlesiklás: 1. Mikaela Shiffrin (USA) 2:19,63, 2. Federica Brignone (olasz) 2:20,45, 3. Tessa Worley (francia) 2:20,72 perc stb. Az összesítésben: 1. Vlhová 420, 2. Shiffrin 275, 3. Marta Bassino (olasz) 258 pont stb.

NBA

Dončićék fordítása

Hat mérkőzéssel folytatódott kedd hajnalban a tengerentúli profi kosárlabdaliga előszezonja, a legnagyobb figyelem természetesen a két szupersztárral fémjelzett gárda, a Milwaukee és a Dallas meccsét kísérte. A Luka Dončić vezette Mavericks kezdett jobban, 26:15-re is vezetett a találkozó korai szakaszában, de Giannis Antetokounmpóék a 41:27-re lehozott második negyed után 69:59-cel mehettek el a nagyszünetre. A folytatásban azonban a Bucks támadása leállt, míg Dončićék nagyüzemben termelték a pontokat, az utolsó negyedre fordulva már ismét vezettek (93:95), végül könnyed diadalt arattak (112:128). A szlovén zseni 27 pontig, Antetokounmpo 24-14-es dupla dupláig jutott. A Dallasnál Boban Marjanović is kapott néhány percet, a szerb óriás mérlege 2 pont és 3 lepattanó volt.

NBA, előszezon: Cleveland–Indiana 116:106, Charlotte–Toronto 109:112, Miami–New Orleans 92:114, Milwaukee–Dallas 112:128, Minnesota–Memphis 104:123, Utah–Phoenix 111:92.

KERÉKPÁROZÁS

Visszavonult a vb-aranyérmes

Huszonhat éves korában visszavonult Jonathan Dibben, a 2016-os pályakerékpáros-vb aranyérmes versenyzője. Dibben pályán kezdte karrierjét, a londoni vb-n a pontversenyben aratott győzelme mellett tagja volt az üldözéses versenyben ezüstérmes brit csapatnak. Ebben a számban kétszeres Európa-bajnok, míg omniumból rendelkezik kontinensbajnoki ezüst- és bronzéremmel.
A következő évtől az országútra koncentrált, a World Tourba a Sky csapat tagjaként került, ahol két idényt töltött. 2019-ben egy alacsonyabb kategóriájú istállónál húzott le egy évet, majd idén visszatért a legmagasabb osztályba a Lotto Soudalhoz, itt teljesítette első és egyben utolsó háromhetesét, a Giro d’Italiát. A következő szezonra nem rendelkezik szerződéssel, ezért úgy döntött, befejezi pályafutását.

Kapcsolódó hír, hogy visszamenőlegesen életre szóló eltiltást kapott Riccardo Riccò. A 37 éves olasz bringást egy 2015-ös doppingeset kapcsán marasztalták el, karrierje során immár harmadszor, ami örökös eltiltást jelentett. A rendkívül tehetséges hegyimenőként induló Riccò pályafutása korai időszakában többek között három Giro- és két Tour de France-szakaszt nyert, de sorozatosan doppingügyekbe keveredett, ezért 2011 óta nem versenyezhetett, és győzelmeinek jelentős részét – többek között a Tour-etapokat – már korábban elvették.

Magyar ember Magyar Szót érdemel