A török Teklas Automotive vállalat március 14-én új autóalkatrész-gyártó üzemet nyitott Varnjeban. Az eseményen jelen volt Aleksandar Vučić is, számolt be az RTV.
A gyár az egykori Geox helyén nyílt meg, már 320-an dolgoznak itt, és közülük a legtöbben az előző üzemből kerültek át ide. Vučić kijelentette, hogy év végére legalább 1500 embernek fog munkahelyet biztosítani a gyár, sőt a fizetések minimum 50 százalékkal magasabbak lesznek mint az egykori Geoxban.
A beruházó ígérete szerint a jövőben még egy gyár épül majd a dél-szerbiai régióban. 2015-ben nylít meg egyébként első szerbiai üzemük Vladičin Hanon, világszerte pedig négy országban vannak jelen és összesen 3600 munkást foglakoztatnak.
Az ünnepélyes megnyitón részt vett Anđelka Atanasković gazdasági miniszter és Hamij Aksoj török nagykövet is, akik Vučić-tyal együtt fát ültettek a gyár területén.
A tervek között szerepel, hogy a szerbiai Teklas üzem olyan közismert autómárkákhoz gyárt majd alkatrészeket mint a Mercedes, a Porsche, az Audi vagy a BMW. Érdekességképpen megemlítették, hogy a gyárban egy medencét is kialakítottak a dolgozók számára.
Az üzemlátogatás előtt Vučić megbeszélést folytatott a német Haiks vállalat vezetőivel is, akikkel megállapodást kötött arról, hogy vranjei üzemükbe 1000 olyan embernek adnak munkát, akik az egykori Geox gyárban munka nélkül maradtak.



