TENISZ

Györe hihetetlen győzelme

Csak az az első, marrákesi ATP-győzelem kellett Martin Kližan ellen, és gyökerestül megváltozott Györe László pályafutása. A 21 éves zentai a budapesti 250-es tornán már negyeddöntős, hisz tegnap két játszmában, hihetetlen fordulattal nyert honfitársa, Viktor Troicki ellen.

A tegnapi mérkőzés nem úgy kezdődött, ahogyan szerettük volna. Noha a játék csaknem egyenrangú volt, a fontosabb pontok megnyerésével a ranglistán 39. Troicki fél óra alatt kétszer breakelt és 5:0-ra húzott el. Ekkor mutatta meg Györe, hogy milyen fából faragták. 1:5-nél a zentai elnyerte Troicki adogatását, majd 2:5-nél szettlabdát mentett. Nagy lendületben, eszményi pszichikai felkészültséget bizonyítva, 3:5-nél mentett még egy játszmalabdát, zsinórban harmadszor is elnyerte Troicki adogatását, majd a 12. játékban pontot sem veszített.

A párját ritkító fordítás rányomta bélyegét a folytatásra. Györe a második játszmát is breaklabdával nyitotta, de nem használta ki, mint Troicki sem a saját lehetőségét. 2:2 után viszont már nem volt vitás, hogy ki nyer. Györe még kétszer elnyerte a nagy adogató hírében álló ellenfele kezdőütését, végül a győzelemközelben három breakalkalmat is engedélyezett, de védte őket, és a második meccslabdával bejegyezte harmadik ATP-győzelmét. A naprakész listán így a legjobbjának megfelelő 168. pozíción áll.

„Rosszabbul nem is kezdődhetett volna számomra a mérkőzés. Az első játékot 0:5-ös hátrányban sikerült megnyernem, de utána elkaptam a fonalat, és hat game-et nyertem zsinórban. A jó sorozat során el is fáradtam, így a második szett elején igyekeztem csak arra figyelni, hogy az adogatójátékokat megnyerjem, s vártam a kedvező alkalomra. Ez 2:2-nél jött el, amikor sikerült elnyernem Troicki adogatójátékát. Utána már agresszívabb is voltam. Köszönöm szépen a közönségnek, hogy biztatott” – mondta Györe a győzelem után az M4 Sport csatorna riporterének.

A hazai közönség előtt szereplő Fucsovics Márton élt a lehetőséggel, hogy a valaha a 10 legjobb között jegyzett orosz Mihail Juzsnyij már nem a régi, és fölényes győzelemmel jutott a 2. fordulóba. Ott egy másik veteránnal, a még mindig egészen jól teljesítő spanyol Fernando Verdascóval mérkőzött, akitől két játszmában vereséget szenvedett. Így a holnapi negyeddöntőben Györe ellenfele Verdasco lesz.

Babos Tímea kétszer is leadta az adogatást, mégis könnyedén nyert az isztambuli rajton a svájci Conny Perrin ellen. A 2. helyen kiemelt magyar játékos következő ellenfele vagy páros partnere, a török Çağla Büyükakçay, vagy pedig az ukrán születésű belga Maryna Zanevska lesz.

Janko Tipsarević negyeddöntős a kínai An-ningben. A szerbiai veterán rutinosan nyert a tajvani Jang ellen, és a nyolc között a szlovén Blaž Kavčičcsal találkozik, aki a másik szerbiai teniszezőt, Marko Tepavacot szoros küzdelemben verte. Jankónak nagyon kellenek a pontok, ha nem szeretne nagyot csúszni a ranglistán, hisz e héten tavalyi pontokat véd.

BUDAPEST. – A férfitorna 1. fordulójában: Fucsovics–Juzsnyij 6:2, 6:2, Veselý–Ćorić 7:6, 6:4, Fratangelo–Simon 6:4, 6:1, Haase–Schwartzman 6:1, 6:3, Kuznyecov–Harrison 7:6, 6:3, 2. forduló: Györe–Troicki 7:5, 6:2, Bedene–Haase 6:4, 6:4, Verdasco–Fucsovics 7:6, 6:3.

BARCELONA. – A férfitorna 2. fordulójában: Murray–Tomić – küzdelem nélkül, A. Zverev–Almagro 7:6, 4:6, 6:4, Szugita–Gasquet 4:6, 6:3, 7:6, Anderson–Ferrer 6:3, 6:4, Hacsanov–Bellucci 6:3, 6:4, Carreno–Seppi 6:4, 6:2, Evans–M. Zverev 6:4, 6:4.

ISZTAMBUL. – A női torna 1. fordulójában: Babos–Perrin 6:3, 6:2, Errani–Hszie 6:0, 6:1, Čepelová–Bouchard 6:0, 6:4, Flipkens–Kučová 6:0, 1:0 – feladás, Begu–Maria 1:6, 6:1, 7:5.

STUTTGART. – A női torna 1. fordulójában: Kontaveit–Konjuh 7:6, 6:4, Makarova–A. Radwańska 6:2, 6:4, Szevasztova–Stosur 6:1, 4:6, 6:3, Kuznyecova–Bertens 6:3, 5:7, 6:3, Siegemund–Csang 6:2, 7:6, Vesznyina–Kaszatkina 7:6, 6:2.

AN-NING. – A challenger 2. fordulójában: Tipsarević–Jang 7:5, 6:2, Kavčič–Tepavac 7:6, 6:4.

FRANCAVILLE. – A challenger 1. fordulójában: Reuter–Zekić 7:6, 6:1.

VERO BEACH. – A futures 1. fordulójában: Nagy–Nolan 6:3, 6:1.

SIMKENT. – A futures 1. fordulójában: Petrović–Dzsavakian 6:3, 6:4.

SANTA MARGHERITA. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Gálfi–Alves 6:2, 6:2.