TENISZ

Györe a budapesti táblán!

Györe László két pompás győzelemmel vette a budapesti 250-es torna selejtezőjét, és pályafutása során ötödször rajtolhat ATP-torna fő tábláján. A zentai ma 12.30–13 óráig az 1. fordulóban a 21 éves és a ranglistán 62. orosz Danil Medvegyevvel találkozik.

A 21 éves zentainak rendkívül igényes sorsolása volt, hisz a szlovákiai GombosNorberttel (aki már évek óta a 100. és 150. hely között ingázik) és az orosz Jevgenij Donszkojjal, Roger Federer egyetlen idei legyőzőjével kellett megbirkóznia. Az 1. fordulóban Györe végtelenül izgalmas meccsen, fantasztikus hajrával győzte le a pozsonyi Gombost. A zentai a második játszmában négy meccslabdát mentett, a harmadikban pedig 3:5-ről fordított. Tegnap Györe még jobb volt. Az első játszmában 5:4-nél nyerte el Donszkoj adogatását, a másodikban 0:2-ről fordítva 6:5-nél kihagyott egy meccslabdát, a döntő játszmán azonban ellenállhatatlan tempóban robogott végig, az első break után már esélyt sem nyújtott a fordításra. Györe ezzel 12 ranglistapontot nyert, a tábla 1. fordulója pedig újabb 20-at ér.

Balázs Attila is a tábláért játszott, de három játszmában veszített az amerikai BrianFratangelótól. Balázs szombaton óriási meglepetést okozott, hisz felülmúlta az első helyen kiemelt DušanLajovićot.

Játszott a selejtezőben Piros Zsombor is, de a fiatal magyar nem bírt el a sokkal tapasztaltabb ukrán Szergij Sztahovszkijjal.

Janko Tipsarević a kínai Csingdaoban idei harmadik challengerét nyerte meg, ennek köszönhetően a ranglistán feltör a 70. hely tájára. Jankónak nem volt különösebb gondja sem a francia Matthias Bourguevel, sem pedig a német Oscar Ottével, a héten pedig a szintén kínai An-ningben a challenger torna 2. kiemeltje lesz. Tornagyőztes lett a kazah Simkentben játszott futuresen Danilo Petrović is.

Nadal tizedik trófeája Monte-Carlóban

Rafael Nadal, mivel legnagyobb riválisai korán kiestek, könnyen nyert Monte-Carlóban. A spanyolnak ez az első idei, összesen 70. tornagyőzelme és 29. diadala az 1000-es rangú tornákon. Nadal továbbá az első teniszező lett a nyílt korszakban, aki egy tornán tízszer is serlegnyertes lett. Ugyanezt a bravúrt akár Barcelonában és a Roland Garroson is megismételheti.

A szerbiai teniszezőnők maradnak a Fed-kupa euró-afrikai zónájában. A Világcsoport II-ért játszott meccsen Nagybecskereken a vendég ausztrál válogatott sokkal erősebbnek bizonyult, és megérdemelten győzött. A Világcsoport elődöntőjében Fehéroroszország legyőzte Svájcot, és a döntőben az USA–Csehország-találkozó győztesét várja.

MONTE-CARLO. – A férfitorna negyeddöntőjében: Nadal–Schwartzman 6:4, 6:4, eldöntő: Nadal–Goffin 6:3, 6:1, Ramos–Pouille 6:3, 5:7, 6:1, döntő: Nadal–Ramos 6:1, 6:3.

BUDAPEST. – A férfitorna selejtezője 1. fordulójában: Györe–Gombos 4:6, 6:4, 7:5, Balázs–Lajović 6:1, 1:6, 6:4, Sztahovszkij–Piros 6:2, 6:4, a tábláért: Györe–Donszkoj 6:4, 6:7, 6:2, Fratangelo–Balázs 6:3, 5:7, 6:4.

CSINGDAO. – A challenger elődöntőjében: Tipsarević–Bourgue 6:3, 6:4, döntő: Tipsarević–Otte 6:3, 7:6.

SIMKENT. – A futures elődöntőjében: Petrović–Gahov 5:7, 6:3, 6:2, döntő: Petrović–Kolar 7:6, 6:3.

DOTHAN. – A női ITF-torna negyeddöntőjében: Ahn–Stollár 6:3, 6:3.

CHIASSO. – A női ITF-torna negyeddöntőjében: Teichmann–Gálfi 6:1, 6:3.

FED-KUPA, Világcsoport, elődöntő: USA–Csehország 1:1, Fehéroroszország–Svájc 3:1, a Világcsoport I. minősítőjében: Franciaország–Spanyolország 4:0, Oroszország–Belgium 1:2, Németország–Ukrajna 3:1, Szlovákia–Hollandia 1:3, a Világcsoport II. minősítője: Szerbia–Ausztrália 0:4 (Krunić–Barty 4:6, 3:6, Jorović–Gavrilova 2:6, 2:6, Stojanović–Gavrilova 0:6, 3:6, Jorović, Stojanović–Barty, Dellacqua 1:6, 5:7), Olaszország–Tajván 3:1, Románia–Nagy-Britannia 3:2, Kanada–Kazahsztán 1:1.