VÍZILABDA

Magabiztos Eger, jól hajrázó Szolnok

A férfivízilabda BL A csoportjában a 6. fordulót követően sem változott a helyzet, a Szolnok és az Olympiakosz folytatja a harcot a csoportlesőségért, míg az OSC a harmadik helyért küzd. A Szolnok ezúttal Németországban, a Spandau otthonában szerzett újabb három pontot. Cseh Sándor együttese három negyedig ugyan döntetlenre állt, az utolsó etapban azonban felőrölte ellenfelét, és 12:8-ra győzött.

Az OSC otthonában az Olympiakosz 4:1-gyel kezdett, a negyedik negyedben ugyan beérte Vincze Balázs együttese a görög csapatot, fordítani azonban nem tudtak, s végül 8:7-re kikaptak.

Az elején nem azt csináltuk, amit megbeszéltünk, kaptunk két lefordulásgólt, ilyen szinten ez döntő lehet. A támadásaink erőtlensége miatt két fórt is kihagytunk, ha ezek bemennek, nem ekkora hátrányból kellett volna felkapaszkodni. Annak viszont nagyon örülök, hogy visszajöttünk a meccsbe, ami persze ezúttal végül hősi halálra volt elegendő, másra nem – mondta a mérkőzés után Vincze Balázs.

Az eddigi meccseket látva valószínűsíthető, hogy a 9. fordulóban esedékes Olympiakosz–Szolnok találkozó dönthet a csoportelsőség sorsáról, az OSC-nek viszont össze kell szednie magát, ha el akarja csípni a hatos döntőt jelentő helyet.

A B csoportban az Eger remek játékkal győzte le a Barcelonetát, visszavágva ezzel a múlt szerdán idegenben elszenvedett vereségért. Dabrowski Norbert együttese végig jól játszott, igyekeztek gyors tempót diktálni, jól használták ki a fórokat, és akcióból is eredményesek tudtak lenni.

Eredmények, a 6. forduló, A csoport: Brescia–Nice 13:4, OSC–Olympiakosz 7:8, Spandau–Szolnok 8:12. A sorrend: 1. Olympiakosz 16, 2. Szolnok 16, 3. Brescia 10, 4. OSC 7, 5. Spandau 3, 6. Nice 0 pont. B csoport: Eger–Barceloneta 10:9, Pro Recco–Partizan 12:7, Hannover–Jug 10:17. A sorrend: 1. Pro Recco 18, 2. Jug 11, 3. Eger 9, 4. Barceloneta 8, 5. Hannover 3, 6. Partizan 1 pont.

Döntőben a Fradi!

A szerb válogatott Stefan Mitrović (labdával) hasznos játékosa volt az FTC-nek

Jó hajrájának köszönhetően az FTC csapata 6:4-re legyőzte a Herceg Novi-i Jadrant az Eurokupa elődöntőjének visszavágóján, így bejutott a fináléba. A Ferencváros a fináléban a Nagyváraddal találkozik.

Eredmények, elődöntők, visszavágók: FTC–Jadran (HN) 6:4 (összesítettben 17:16), Nagyvárad–Verona 5:3 (15:15, ötméteresekkel 4:3).

Regionális liga

Eredmények, A2 csoport, 11. forduló: Cattaro–Zadar 1952 18:11, Solaris–Crvena zvezda 6:14, Medveščak–Šabac 8:13, Primorac–POŠK 11:9. A sorrend: 1. Primorac 27, 2. Šabac 27, 3. POŠK 24, 4. Crvena zvezda 24, 5. Cattaro 16, 6. Medveščak 7, 7. Zadar 1952 3, 8. Solaris 3 pont.

I. B liga

Eredmények, északi csoport, a 8. forduló: Becse–Polet 20:5, Spartacus (P)–ŽAK 10:6, Proleter–Banja Luka 7:10. A sorrend: 1. Becse 24, 2. Spartacus (P) 18, 3. ŽAK 13, 4. Banja Luka 11, 5. Proleter 3, 6. Polet 1 pont.