KÉZILABDA

Jöhetnek a fehéroroszok

Igaza volt állandó szakértőnknek, Csordás Zoltánnak, aki a franciaországi világbajnokság felvezető írásában azt nyilatkozta, a szaúdiak legfeljebb egy félidőnyi kellemetlenséget okozhatnak a sokkal jobb erőkből álló magyar válogatottnak a C csoport negyedik fordulójában. A szaúdiaknak szerdán még a félórányi kellemetlenkedés sem jött össze, a magyar együttes 17:10-es félidő után 37:24-re nyert, és így őrzi a csoport harmadik helyét.

A szerdai találkozón Császár Gábor remekelt: az irányító kilenc gólig jutott, míg GulyásPéter, Lékai Máté és Bánhidi Bence négyszer-négyszer volt eredményes.

A magyar válogatottnak egy mérkőzése maradt a csoportban. Pénteken este Fehéroroszország lesz az ellenfél, s amennyiben Javier Sabaté kiválasztottjai megnyerik a mérkőzést, úgy biztosan a csoport harmadik helyén végeznek a németek és a horvátok mögött. Mivel a D csoportban az olimpiai bajnok dánok legyőzték a svédeket, így a magyarok – hacsak nem történik meglepetés – a svédekkel találkoznak a vasárnapi nyolcaddöntőben.

A mérkőzés jegyzőkönyve: Szaúd-Arábia–Magyarország 24:37 (10:17)

Szaúd-Arábia: al-Szaid – al-Abdulali 3, Mahdi al-Szalem 2, Modzstaba al-Szalem 2, al-Dzsanabi 2, al-Obaidi, al-Rahi 1, Mohammad al-Szalem, al-Mutairi (kapusok), al-Zaer 1, al-Abasz 1, al-Mohszin 7, al-Hadravi 4, al-Abbasz 1, Szaid.

Magyarország: Mikler – Gulyás 4, Balogh Zs. 1, Lékai 4, Szöllősi Sz. 2, Bodó 2, Juhász Á. 3. Csere: Fazekas (kapus), Schuch, Ligetvári 1, Császár 9, Harsányi 1, Dzsamali 2, Ancsin 2, Bánhidi 4, Zubai 2.

Kiállítások: 4 perc, ill. 4.Hétméteresek: 0/1, ill. 4/5.

Eredmények

A csoport: Lengyelország–Japán 26:25 (9:11), Oroszország–Franciaország 24:35 (11:16).