25. KÉZILABDA-VB – FRANCIAORSZÁG

Az első magyar győzelem

A magyar válogatott egy közepes színvonalú mérkőzésen 17:14-es félidő után 34:29-re nyert Chile ellen a férfi-világbajnokság C csoportjának 3. fordulójában, így Javier Sabaté együttese megszerezte első győzelmét a tornán. Szerdán Szaúd-Arábiát, pénteken pedig Fehéroroszországot kell legyőzni a csoport harmadik helyéért.

Már hétfőn reggel kiderült, hogy Nagy László játékával és góljaival ezúttal sem számolhat a magyar válogatott, mivel a németek ellen bokarándulást szenvedett csapatkapitány a horvátokkal vívott meccs után a chileiek elleni találkozót is kihagyja. Nagy a hétfői meccsre a keretből is kikerült, helyére Gulyás Pétert nevezte be a szakmai stáb, aki Harsányi Gergő tehermentesítése miatt került be a keretbe.

A chileiek a fehéroroszokkal szemben 32:28-ra megnyert mérkőzés első félidejében 14-szer voltak eredményesek, de a második mérkőzésükön, a németek ellen harminc perc alatt mindössze hatszor vették be az ellenfél kapuját, amiből egyértelműen kiderül, hogy a kemény és jól összeállt védelemmel igencsak meggyűlt a bajuk. Sajnos, a magyar csapat védelme az első félidőben nem állt a feladata magaslatán a tegnapi mérkőzésen, mivel a chileiek – csakúgy mint a fehéroroszok ellen – 14 gólt lőttek. Némi vigasz, hogy Javier Sabaté együttese 17-szer volt eredményes, így az inkább barátságos mérkőzésre hasonlító játékrész végére háromgólos előnyt szerzett. A magyar válogatott az elején gyorsan háromgólos előnyre tett szert, s párszor sikerült négy góllal ellépnie, de a chileiek mindig visszakapaszkodtak, és nem engedték, hogy tovább nőjön a különbség. A játék képe a folytatás során sem változott, kevés szabálytalanság, sok gól, gyenge védekezés mindkét oldalon. A chileiek mintha érezték volna, hogy a magyar csapat jobb, és a Szaúd-Arábia elleni mérkőzésre tartogatták volna erejüket, a magyar csapat meg tudta, hogy jobb játékerőt képvisel, mint a dél-amerikai válogatott, s végül 34:29-re nyert. A mérkőzés legjobbja Lékai Máté lett, aki öt gólt lőtt.

A találkozó végén Bánhidi Bence a Sport1-nek elmondta, hogy támadásban jól játszott a csapat, védekezésben azonban sokat kell javulni. A chileiek kellemetlen stílusban kézilabdáznak, igyekeztek felkészülni belőlük, de még így is volt pár húzásuk, amivel meglepték a magyar csapatot.

Eredmények

A csoport: Brazília–Japán 27:24 (14:12).