2024. április 24., szerda
LABDARÚGÁS – SZERBIAI SZUPERLIGA

A Spartacus nyerte a vajdasági kiesési rangadót

Bajnok a Partizan

A szabadkai Spartacus együttese hazai pályán 3:2-es győzelmet aratott a Donji Srem ellen a szerbiai szuperliga 28. fordulójában, így megelőzte ellenfelét a tabellán. A vendégek szereztek vezetést az első félidő végén, a hazaiak a második elején egyenlítettek, majd 11-esből a vezetést is megszerezték – erre a ráadás első percében még válaszolt a Donji Srem, a 90+4. percben megítélt büntető viszont megpecsételte sorsukat.

A harmadik vajdasági együttes, a Vojvodina hazai pályán legyőzte a Radot, amivel megerősítette negyedik helyét, és leszakította magáról a belgrádi együttest. A Spartacus rosszabb gólkülönbségük miatt az osztályozót érő 14., a Donji Srem a kiesést jelentő 15. helyen áll két fordulóval a vége előtt. Mivel a többi kiesőjelölt kikapott, mindkét csapatnak van még esélye bennmaradni, a čačaki Borac, a Jagodina, a Voždovac, a Napredak és e két vajdasági csapat közül kerül majd ki a korábban kiesett kragujevaci Radnički párja, illetve a másodosztály harmadikjával osztályozót vívó együttes.

A kragujevaciak igyekeznek szépen búcsúzni az élvonaltól, ezúttal a Marakanán verték a Zvezdát 2:1-re, ami a piros-fehéreknek akár a második helybe is kerülhet, hiszen a harmadik Čukarički jagodinai győzelmével egy pontra megközelítette őket. A bajnoki cím sorsa is végérvényesen eldőlt ezzel, hiszen a Partizan nyert Kruševacon, amivel behozhatatlan, 11 pontos előnyre tett szert.

Szabadka: Spartacus–Donji Srem 3:2 (0:1)

Városi stadion, 1500 néző, vezette: Anđelovski (Ferenchalma). Góllövők: Maksimović a 46., Torbica (11-esből) a 78., Lazarević a 90+4. (11-esből) percben, illetve Mirković a 45., Prljević a 90+1. percben.

Spartacus: Mirković, Jočić, Kovačević, Torbica, Milošević, Milić (Georgijević (Lazarević), Antonić, Maksimović, Ilić, Farkas, Jondić (Ivanović).

Donji Srem: Belić, Lakićević, Crnomarković (Košutić), Prljević, Vukobrat, Abubakari, Jelić (Mitrevski), Švonja, Bogunović, Mirković (Stanisavljević), Šarac.

Az alsóházi rangadón mindkét csapatnak égető szüksége volt a pontokra, végül drámai végjáték utána a szabadkaiak örülhettek, hiszen nagy lépést tettek a Szuperligában való maradás felé. Az első félidő főleg tapogatozó játékot hozott, a hazaiak irányították a játékot, de támadásaik rendre elhaltak a szerémségiek tizenhatosa előtt, míg a vendégek ellentámadásokkal próbálkoztak. A félidő utolsó percében jutottak el először a vendégek a Spartacus kapujáig, és azonnal megszerezték a vezetést. Prljević kitűnően adott félmagasan középre a jobb oldalról, a labdára Mirković rajtolt a legjobban és fejese utat talált a Kék Galambok hálójába. A második félidő elején erőteljes rohamokat vezetett a Spartacus, előbb a 47. percben Ilić közelről a felső kapufát találta el, majd még ugyanebből a támadásból egyenlítettek a hazaiak, miután Torbica beadását Maksimović fejelte a pecsinceiek hálójába. Az egyenlítést követően fokozta a támadásokat a Spartacus, előbb Milić lövését védte Belić, majd egy beadásba Jondić épphogy csak bele tudott érni. Két veszélyes vendéglövés után, Milošević is célba vette a vendégkaput, de Belić a helyén volt. A 78. percben Kovačevićtyal szemben szabálytalankodtak a saját tizenhatosukon belül a vendégvédők, a jogosan megítélt büntetőt pedig a csapatkapitány, Torbica váltotta góllá. Az utolsó tíz percben a vendégek az egyenlítőgólért rohamoztak, előbb Bogunović lábáról jó helyzetben lecsúszott a labda, majd Mirkovićnak kellett bravúrral hárítania Mitrevski közeli lövését. És akkor jött a dráma...Baoldali szabadrúgást végezhettek el a Donji Srem játékosai, Mirković kimozdult kapujából, majd megállt, a labdát pedig a hosszúsarokhoz érkező Prljević, a védők között a hálóba fejelte. A középkezdés után még egy utolsó rohamra indultak a Kék Galambok, Kovačevićet fellökték a védők saját kapujuk előtt, és a játékvezető másodszor is a fehér pontra mutatott. A vendégek nem egyeztek a büntetővel, az egyik pillanatban leakartak vonulni a pályáról, majd tiltakozásuk jeléül néhányan leültek a gyepre, ám a ferenchalmi játékvezető hajthatatlannak bizonyult. Néhány percnyi huzavonát követően a nem sokkal korábban beállt Lazarević állt a labda mögé, és góljával nagyon értékes pontokhoz juttatta csapatát a bennmaradást illetően. T. T.

Szerbiai szuperliga, 28. forduló: Jagodina–Čukarički 0:1 (Stojiljković 71.), Radnički (N)–Borac 1:0 (Zemljanuhin 61.), Novi Pazar–Voždovac 1:0 (Jevtović 26. – 11-esből), Spartacus–Donji Srem 3:2 (Maksimović 47., Torbica 78. – 11-esből, Lazarević 90+4. – 11-esből, ill. Mirković 45+1., Prljević 90+1.), Mladost (L)–OFK Beograd 4:2 (Tešić 4., Eze 15., S. Jovanović 19., 88., ill. I. Jovanović 34., 79. – utóbbi 11-esből), Napredak–Partizan 0:2 (B. Ilić 62., Živković 83.), Crvena zvezda–Radnički (K) 1:2 (Ristić 83. – 11-esből, ill. Goljović 40., Stević 67.), Vojvodina–Rad 2:0 (Ivanić 18., Makarić 81.).